Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


Meclis, asfalt finisheri ve silindiri alınması için 1 milyon liralık kredi çekme yetkisi verdi

Elmalı Belediye Meclisi gündemindeki konuları görüşmek üzere toplandı. Toplantının en önemli ve en çok üzerinde tartışılan maddesi, belediyenin sıcak asfalt çalışmalarında kullanılmak üzere asfalt finisheri ve silindiri alınması için istenilen 1 milyon liralık kredi çekilmesi ve kullanılması ile ilgili istenen yetkiydi.

05 Ekim 2015 18:19
Yorum Sayısı :0  

Bir ara oldukça elektriklenen hava Başkan Ümit Öztekin ile MHP’li Meclis üyesi Ahmet Fatih Kaplan arasında tartışma ile tavan yaptı. Muhalefet meclis üyeleri, büyükşehir sorumluluğunda olan cadde ve yolların da bulunduğunu  bu nedenle böyle bir araca ve dolayısıyla da borçlanmaya gerek olmadığını söylerlerken, birçok yere parke döşendiğini hatırlattılar.
Belediye Başkanı Ümit Öztekin ise 30 Mart yerel seçimlerinden sonrasında Elmalı Belediyesi hizmet alanının 135 kat büyüdüğünü, dolayısıyla Elmalı Beledyesi sorumluluğuna giren yolların da arttığını kaydederek, “Artık yollara parke döşemek istemiyoruz. Tabii ki, parke döşenmiş yollardan da bahsetmiyoruz. Parke ya da asfaltlanmayı bekleyen sokaklar var. Kaymak gibi asfalt yapmak istiyoruz. Daha ucuz, daha kaliteli, daha sağlam. Eğer dışa-rıdan bu araçları kiralamak istersek astronomik bedel ödemek zorundayız. Büyükşehir göndersin diye beklersek te çok bekleriz. Bu nedenle bu makinalar alınmalı. Alındıktan sonra  kiralayabiliriz de” dedi.
Öztekin’in açıklamasının ardından yapılan oylamada oy çokluğu ile  asfalt finisheri ve silindiri alınması için istenilen 1 milyon liralık kredi çekilmesi ve kullanılması ile ilgili istenen yetki verildi.

YORUMLAR
Henuz Yorum Yok...