Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


Elmalılı 200 öğrenci tablet bilgisayarlarına kavuştu

Fatih Projesi kapsamında Elmalı'da 200 öğrenci tablet bilgisayarlarına kavuştu. Tablet bilgisayar dağıtım törenine Kaymakam Gürbüz Saltaş, Belediye Başkanı Ümit Öztekin ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Akalın'da katıldı.

02 Kasim 2015 20:59
Yorum Sayısı :0  

Tablet bilgisayarların dağıtım töreni Hamdi Yazır Anadolu Lisesi, Elmalı Anadolu Lisesi ile Elmalı Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirildi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Akalın, Elmalı’da okulların önce akıllı tahtalarına kavuştuğunu söyledi. Akıllı tahtalara gerekli proğramların yüklenmesinin ardından öğrencilere tablet bilgisayarlarının verildiğini ve bu tabletlere de gereken konuların yüklendiğini kaydeden İlçe Milli Eğitim Müdürü Akalın, “Aynı tablet öğretmenlerimizde de var. Öğretmenlerimiz konuları tabletten yine akıllı tahtalar aracılığıyla anlatacaklar. Öğrencilerin katılımı da yine kendilerine dağıttığımız bilgisayar tabletleri ile olacak. Mesela sorulan bir soruyu öğrenci bilgisayar tabletinde çözmeye çalışacak. Çözdüğü zaman öğretmenine “ben çözdüm” diyecek ve çözümü bilgisayar tabletinden bir hareketiyle akıllı tahtaya aktarılacak” dedi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Akalın, ilkokul ve ortaokullarda da akıllı tahtaların montajının tamamlandığını ve projenin uygulanmaya devam edeceğini de sözlerine ekledi.

YORUMLAR
Henuz Yorum Yok...