Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


Başkan Öztekin, o gündem maddesini geri çekti

Elmalı Belediye Meclisi dün toplandı. Toplantının en önemli gündem maddesi, 2015 yılında meclise devamsızlığı olan üyelerin durumunun görüşülmesiydi.

07 Ocak 2016 11:15
Yorum Sayısı :0  

Gündem maddesinden önce Belediye Başkanı Ümit Öztekin, önce konu ile ilgili kanun maddesini meclis üyelerine okudu. Daha sonra yine aynı konu ile ilgili İlçe Seçim Kurulu’ndan gelen yazıyı paylaşan Başkan Öztekin, konunun muhatabı Ak Partili, aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi olan Halil Öztürk’ten savunma istenildiğini kaydetti. Başkan Öztekin, haklı ve yerinde bir mazeret olmadıktan sonra meclis üyelerinin mutlaka toplantıya katılmalarını isterken, “Halil arkadaşımız yasa gereği 10 gün içinde savunmasını verecek ve neden toplantılara katılmadığını açıklayacak. Bu 10 günlük süre daha dolmadı. Bu nedenle ben gündem maddesinin geri çekilmesini öneriyorum” dedi. 
Konu ile ilgili olarak Halil Öztürk’e söz verilirken, Öztürk, “Bu toplantılardan birinde yurtdışındaydım. Birinde, aynı zamanda Antalya Büyükşehir Meclisi Divanı’nda görevli olduğumdan acil atılması gereken imzalar nedeniyle Antalya’ya gitmek zorundaydım. Keza bir başka toplantıda yine görev aldığım Akdeniz Belediyeler Birliği’nin toplantısındaydım” dedi. 
Sözkonusu gündem maddesiyle ilgili olarak söz alan muhalefet meclis üyeleri, meclis üyelerinin toplantılara katılmaya özen göstermelerini isterlerken, meclis üyeliklerinin düşürülmesi konusuna ise zorunluluk olmadıkça sıcak bakmadıklarını söylediler.
ARKA ODA DA TOPLANTI
Meclis toplantısı başlamadan önce Ak Partili meclis üyeleri başkanın makam odası’na otururlarken, arkadaki toplantı odasın da ise Belediye Başkanı Ümit Öztekin, AK Partili Meclis Üyeleri Halit Akar ve Halil Öztürk üçlü bir toplantı gerçekleştirdiler. 
ÖZTÜRK DÜŞERSE LÖK
Halil Öztürk’ün düşürülmesi halinde Büyükşehir Belediye Meclisi’nde yerine aynı zamanda başkan yardımcısı olan İsmail Lök , Elmalı Belediye Meclisi’ne ise Ak Parti’den Ali Çankırılı gelecek. (Haber Merkezi)

YORUMLAR
Henuz Yorum Yok...