Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


Kapatılanın bir katı fazlası açıldı

Elmalı’da geride bıraktığımız 2015 yılında 55 işyerinin kapısına kilit vurulurken, aynı dönemde yeni faaliyete başlayan işyeri sayısı 112 oldu. Maliyeye kaydı olan ama oda’ya kaydı olmayan 132 esnaf ve sanatkarın belirlendiğini kaydeden Elmalı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hüseyin Aslan, "Bu arkadaşlarımızın oda’ya kayıtlı olmaları yasal bir sorumluluk. Olmamaları halinde cezai işlemle karşı karşıya kalacaklardır. Bu nedenle 29 Ocak tarihine kadar odamıza başvurup kayıt olmaları gerekmektedir" dedi.

11 Ocak 2016 09:48
Yorum Sayısı :0  

30 civarında Maliye’ye kaydı olup, oda’ya kaydı olmayan esnaf ve sanatkarın başvurduğunu ve oda’ya kayıt işlemlerinin gerçekleştiğini kaydeden Elmalı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hüseyin Aslan, “Oda’ya kayıt olmayan esnaf ve sanatkar 29 Ocak 2016 Cuma gününe kadar başvurmaları halinde kendilerine herhangi bir cezai işlem uygulanmadan oda’ya üyelikleri gerçekleşmiş ve yasal bir cezai müeyyideden de kurtulmuş olacaklardır.  Bu konuda odamıza  başvurmaları halinde kendilerine  gerekli bilgi bizzat şahsım ya da görevli arkadaşlarımız tarafından verilecektir” dedi.
PAZARCI-BAKKAL-
KAHVECİ REVAÇTA
Elmalı Esnaf ve Sanatkarlar Odası’na geride bıraktığımız 2015 yılında 112 yeni kayıt işlemi gerçekleştirilirken, 55 işyeri ise kapatıldı.
Halen oda’ya kayıtlı olan meslek grupları arasında ilk üç sırayı pazarcı, bakkal-büfeci ve kahvehaneler alıyor. Oda’ya kayıtlı pazarcı sayısı 261.
Elmalı Esnaf ve Sanatkarlar Odası’na kayıtlı toplam Bakkal sayısı ise 153.
127kahvehane, kır bahçesi, kafeteryacı da Elmalı Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın üyesi olarak bulunuyor. 
Bin 340 faal üyesi olan Elmalı Esnaf ve Sanatkarlar Odası’na kayıtlı en fazla meslek grupları arasında, 27 lokanta, 15 konfeksiyoncu, 19 demirci, 12 elektrik tesisatçısı, 14 un-kepek-yem satıcısı, 21 seyyar satıcı, 35 fırın, 21 berber ve 25’te hisarcı bulunuyor. (Haber: Emine Kavlak)

YORUMLAR
Henuz Yorum Yok...