Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


İlk ziyaretçiler Başkan Öztekin ve Kültür Müdürü Altan

Antalya Olgunlaşma Enstitüsü’nün "Elmalı Zenginlikleri" temalı sergisinin ilk ziyaretçileri Belediye Başkanı Ümit Öztekin ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Durmuş Altan oldu. Elmalı'nın geçmişten günümüze giyim ve takı örneklerinin yeraldığı serginin daha geniş kitlelere ulaşması için belediye tarafından çalışma başlatılırken, sergide yeralan eserler bir kitapta toplanıyor. Sergi ilk olarak Elmalı'da Elmalılılarla buluşacak.

19 Ocak 2016 13:56
Yorum Sayısı :0  

Antalya Olgunlaşma Enstitüsü tarafından hazırlanan ve geçmişten günümüze Elmalı’da giyilen giysi, takılan aksesuar ve takıların yeraldığı serginin ilk ziyaretçisi Belediye Başkanı Ümit Öztekin ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Durmuş Altan oldu. Hazırlıkları tamamlanan sergide yeralan eserleri yerinde görmek için  Başkan Öztekin ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Altan Antalya’ya gelirken, Olgunlaşma Enstitüsü Müdiresi K. İlkay Günal  tarafından gezdirildi ve bilgi verildi. 
Gazetemize sergi ile ilgili açıklama yapan Elmalı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Durmuş Altan, Olgunlaşma Enstitüsü’nün her yıl farklı bir tema ile sergi hazırladığını kaydetti ve bu yıl ki serginin Elmalı teması üzerine açılacağını söyledi. Sergiyi hazırlayacak olan öğretmen-lerin ve diğer ilgililerin Elmalı’ya geldiklerini ve tek tek evleri dolaşarak günümüzden 70-80 yıl öncesine ait Elmalılıların kullandığı giysi, aksesuar ve takıları tek tek belirleyerek, bunların birebir örneklerini yaptıklarını söyledi.  Yapılan çalışmanın kitap haline de getirileceğini kaydeden Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Durmuş Altan, “Başkanımızın Elmalı’nın tanıtımı konusundaki duyarlılığını ve çalışmalarını biliyoruz. Bu bağlamda Elmalı ile ilgili bu sergi öncelikle Elmalı’da olmak üzere Antalya’da ve bazı illerde de sergilenecek. Serginin en büyük özelliği, sergilenen eserlerin bir  örneğinin talep edilmesi halinde satılacak olması. Mesela, Elmalı’yı hatırlatan kitap ayraçları var. Elmalı için güzel bir çalışma ortaya konmuş” dedi.
 (Haber: Emine Kavlak)


YORUMLAR
Henuz Yorum Yok...