Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


Elmalı'da sahte diplomayla görev yapan bir öğretmen tespit edildi

Türkiye genelinde sayıları yaklaşık 60 olduğu tahmin edilen sahte diplomalı öğretmenler tek tek belirleniyor. Finike'de 2, Alanya, Akseki ve Elmalı’da ise birer sahte diplomayla Bakanlık tarafından atanan ve görev yapan öğretmen tespit edildi. Sahte diplomalı öğretmenlerin, özel eğitim öğretmeni olarak görev yapıyorlardı.

19 Ocak 2016 15:48
Yorum Sayısı :0  

Bizzat Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı tarafından, Türkiye genelindeki okullarda yaklaşık 60 civarında sahte diplomalı öğretmenin görev yaptığı belirlenmiş ve özellikle Kamu Personel Seçme ve Yerleştirme Sınavı (KPSS) sonuç belgesi üzerinde yer alan "lisans" mezuniyeti bilgisinin hangi bölüm ve programa ilişkin olduğunun yer almamasını fırsat bilen sahtecilerin, diplomalar üzerinde tahrifat yaparak mezuniyet bilgilerini değiştirdiği, böylece daha düşük puanla öğretmenlik hakkını elde edebildiği kaydedilmişti. Bu kapsamda, kendisini özel eğitim ve rehberlik alanı mezunu gibi gösteren 63 kişinin bilgileri savcılığa gönderildi ve bu kişilerin bakanlıkla ilişikleri kesildi. Yine Türkiye genelinde sahte diplomayla görev yapan öğretmen sayısının 450-500 arasında olduğu trahmin ediliyor.
Akseki’de sahte diplomalı bir öğretmenin görevine son verilmesinin ardından Finike ilçesinde 2, Alanya ve Elmalı ilçesinde de aynı gerekçeyle birer öğretmenin görevine son verildi.
ELMALI’DAKİ ÖĞRETMEN Alİ MUMCU’DA GÖREV YAPIYORDU
Elmalı’da sahte diplomayla görev yapan öğretmenin Ali Mumcu’da görev yapan H.K. Adlı öğret-men olduğu öğrenildi. Karadeniz Teknik Üniversitesi Sosyal Bilgiler  mezunu olan H.K., Bu bölüme atanamayınca, 40-50 puanla girilen özel eğitim öğretmenliğine atanabilmek için sahtecilik yoluna başvuranlardan oldu, ama tespit edildi.
Özel eğitim öğretmenlerinin, engelli çocukların eğitimlerinde görev aldıkları kaydediliyor. (Haber Merkezi)

YORUMLAR
Henuz Yorum Yok...