Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


Kaymakamdan öğrencilere “Ders çalışmayın ama kitap okuyun”

Eğitim ve öğretim yılında sömestre tatili başladı. Dün Antalya merkez ve ilçelerde karne törenleri düzenlenirken, "Elmalı'da düzenlenen törende konuşan Kaymakam Saltaş, öğrencilere, "Tatilde ders çalışmayın ama kitap okuyun"dedi. Belediye Başkanı Ümit Öztekin ise öğrencileri hizmete açtıkları sinemada çizgi film ve çocuk filmi izlemeye davet etti.

22 Ocak 2016 16:59
Yorum Sayısı :0  

2015-2016 eğitim ve öğretim yılında ilk dönem sona erdi. Öğrenciler uzun bir tatile başlarken, Antalya merkez ve ilçelerde karne törenleri düzenlendi.
Elmalı’da düzenlenen karne töreni Atatürk İlkokulu’nda yapılırken, törene Kaymakam Gürbüz Saltaş, Belediye Başkanı Ümit Öztekin, Emniyet Müdürü Hasan Mutlu ve diğer protokol üyeleri ile öğrenci velileri katıldı.
Dereceye giren öğrencilere hediyelerinin verilmesinin ardından Belediye Başkanı Ümit Öztekin, kendisinin de aynı ilkokulda okuduğunu belirtti ve öğrencileri tatilde Elmalı Belediyesi tarafından sosyal tesislerde hizmete açılan sinemaya çizgi ve çocuk filmi izlemeye davet etti.
Kaymakam Gürbüz Saltaş ise, öğrencilere seslenerek “Ders çalışmayın ama tatilde 5 kitap mutlaka okuyun. Benim kızım şimdiden okumaya başladı. Sadece akşam yatarken okumanız yeterli” dedi. Kaymakam Saltaş, velilere de hitaben ise, “Bu notlar aynı zamanda velilerinde notudur. Karnedeki notlar iyi ise gerçekten çocuklarımıza vakit ayırmış, onlarla ilgilenmişiz demektir” dedi.
Elmalı’da 670 okul öncesi 2 bin ilkokul, 2 bin ortaokul, bin 900 lise olmak üzere toplam 6 bin 570 öğrenci eğitim görüyor. (Haber: Serpil Özgünsür- Fotoğraf: M. Salih Özgünsür)

YORUMLAR
Henuz Yorum Yok...