Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


Elmalı Devlet Hastanesi yeni hizmet binasına Bakan'lı açılış

Elmalı Devlet Hastanesi yeni hizmet binasının resmi açılışı, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun da katıldığı bir törenle gerçekleşti. Elmalılıların büyük ilgi gösterdiği açılış töreninde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Ümit Öztekin, "Sağlık sorunu adeta pelesenk etmişti. Ne mutlu bize ki bugün Elmalı’nın tarihi bir anına tanık oluyoruz" dedi.

22 Subat 2016 09:37
Yorum Sayısı :0  

Elmalı’nın, Elmalılıların sağlık sorunundan çok çektiğini kaydeden Başkan Öztekin, “Sayın vekillerim bilir, il başkanım bilir. Elmalı’ya her gelişlerinde hemşehrilerim “ Bitsin artık bu çile, Korkuteli’ye, Finike’ye, Antalya’ya gitmekten usandık” diyerek dert yanıyorlardı. Düşünün 40 bin nüfuslu bir şehirde, yüksek ateş içindeki çocuğunuzu muayene ettirecek bir çocuk doktorunuz yok. Eşiniz doğum yapacak, doğumunu yaptıracak kadın doğum uzmanı yok. 4 yıl önce 4 hekimimiz vardı. 8 Mayıs benim doğum günüm. 8 Mayıs 2013'te, o dönemde il başkanımız olan Mustafa Köse ile birlikte Ankara’ya gittik. Bütün Antalya vekillerimiz, Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel, Milli Savunma Bakanımız Vecdi Gönül,  milletvekillerimiz Hüseyin Samani, Sadık Badak ve Gökçen En‘le beraber sayın Bakanımızın huzurunda bir toplantı yaptık. O toplantı aslında Elmalı’nın sağlık sorununun çözümünde milat noktası olmuştur. O gün Elmalı sağlığının durumunu, sağlığın en üst makamındaki kişiye aktarma imkanı bulduk. O gün hastanemizin kadroları değişti, sınıfı değişti, yeni hizmet binasının yarım kalan ihalesi yenilendi. Ve işte bugüne geldik. Son bir yılda uzman sayımız 12'ye yükseldi. 
Yeterli mi, değil. 
Çünkü Elmalı’nın nüfusu 40 bin. Kaş ilçesine bağlı Gömbe, Sütleğen mahallelerinin 8 bin nüfusu da Elmalı’dan sağlık hizmetini alıyor. Yazın Elmalı’nın nüfusu 100 bine yaklaşıyor. Hemen yanıbaşımızda Korkuteli var, Finike var. O ilçelerde de hastaneler var, nüfuslarda birbirine yakın. Komlu ilçelerin devlet hastanelerinde 25-30 uzman doktor varken, bugün Elmalı 12 uzman hekimle, lütfen kıskanmasınlar o iki hastaneyi de poliklinik sayısında da, elde edilen gelirde de neredeyse yakalamış durumda. Yaptırdığımız anketlerde Elmalı’nın en önemli sorunu hep sağlık olarak çıkarken, son yaptırdığımız ankette eğitim çıktı. Demek ki sağlık sorununu ciddi manada çözmeye başlamışız. 
Bir isim Elmalı için çok önemlidir. Elmalı sağlığı ile güzel şeyler yapılırken, Devlet Hastanesi’ne de çok güzel bir insan başhekim olarak göreve başladı. Dr. Mehmet Akdağ 2014 yılında başhekim olarak göreve başladı, Elmalı’nın sağlık konusunda karşılaştığı sorunları da onun sayesinde birer-ikişer çözmeye başladık. Dr. Mehmet Akdağ’a bütün hemşehrilerim önünde bir kez daha teşekkür ediyorum. Kendisine fahri hemşehrilike belgesi vereceğimiz de buradan iletiyorum. 
Sayın Bakanım bugüne kadar destek oldunuz, oluyorsunuz ama daha çok desteğe ihtiyacımız var” diye konuştu.
BAKAN MÜEZZİNOĞLU
Açılış töreninde Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’da bir konuşma yaptı.
Müezzinoğlu, “Bugün gördüm ki Elmalı’nın bayram günü, bayramınız kutlu olsun. Hastaneniz hayırlı olsun. Türkçemizde güzel bir söz vardır, ‘Yaratan muhtaç etmesin, ama eksikliğini de göstermesin” dedi.
“Eksikliğinin çok acılarını çeken bir milletin mensup-larıyız” diyen Bakan Müezzinoğlu konuşmasına şöyle devam etti:
“Sağlık hizmeti sunumunun eksiklikleri ve bu eksikliklerin ağır bedellerini ödemiş bir milletin mensuplarıyız. Ve bu eksiklikleri kapatmak adına da yaklaşık 14 yıldır gece gündüz demeden çalışan, insanlarımızın ayağına bu hizmeti getirme adına çalışan bir siyasi anlayışın mensuplarıyız. Bu anlayışının ruhunun doğduğu bir ve geliştiği bir beldede olmakta erenler diyarı, evliyalar diyarında, Elmalı’da olmaktan mutluluk duyuyorum. Birçok hastane açılışında bulundum ama bugün Elmalı’da kışın ortasında güzel bir bahar gününde sizlerle bir arada olmak benim için ayrı bir mutluluk. Sizlere teşekkür ediyorum.
Ümit kardeşimle 2008 yılında teşkilat genel başkan yardımcısı iken Antalya’ya geldiğimde tanımıştım. Daha çok hizmet diyen, daha çok yatırım diyen daha çok insana hizmet anlayışıyla , zaman zaman da acaba haddimi aşıyormuyum diye düşünse bile asla vazgeçmeyen, tuttuğunu koparan ve koparıp insanlara, ilçesine yansıtmaya çalışan   bir kardeşlim. Büyük bir şansınız var. Elmalı için gecesini- gündüzüne koyuyor. 
Elmalı’da duman kokusunu biraz fazla hissettim. Ne diyoruz dumansız hava sahası. Ümit kardeşim Elmalı’da dumansız hava sahası konusunda öncülük yapacak mısın ? Başkan yapacak.
Elmalı’nın dumancıları, dumandan vazgeçmeye söz veriyor musunuz ? 
Belediye başkanımıza diyorum ki, Ümit kardeşim, bin metre bisiklet yolu yaparsan, Haziran ayında sana bin adet bisiklet gönderiyorum. 5 bin metre yapıyorsan, 5 bin adet göndereceğim. Biz insanımızın iyiliğini istiyoruz. Biz insanımızın sağlıklı bir yaşam sürmesini  istiyoruz. “

YORUMLAR
Henuz Yorum Yok...