Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


Elmalı'yı kaçak göçmenlerin güzergahından çıkartacağız

Elmalı Kaymakamı Gürbüz Saltaş, son günlerde yaşanan Suriyelilerin yakalanması ve Ankara’daki patlamaların ardından ilçe içinde güvenlik tedbirlerinin arttırıldığını belirtti. Elmalı’ya giriş ve çıkışlarda sürekli bir denetimle karşılaşılacağını ifade eden Elmalı Kaymakamı Gürbüz Saltaş, “Son günlerde ilçemiz sınırları içerisinde Suriyeli sığınmacılar yakalandı. Sahillerde denetimin sıklaştırılmasını ardından farklı güzergahları, farklı yolları kullanmak istiyorlar. Biz kendi sınırlarımız içerisinde buna izin vermeyeceğiz. Elmalı’nın geçiş güzergahı olmasını, buradan sığınmacıların kaçışı için ilçemizi kullanmasını engelleyeceğiz

26 Subat 2016 09:47
Yorum Sayısı :0  

Kaymakam Saltaş, “Buradan Kaş veya Finikeye iniyorlar. Bu insanları getirenler sürekli alternatif güzergahlar arıyorlar. Ara yolları kullanmak istiyorlar. Denetleme arttıkça alternatif yollara yöneliyorlar. Buna izin vermeyeceğiz” dedi.
ETKİN DENETİMLER BAŞLIYOR
Kaymakam Saltaş’ın arka-daşımız Feridun Özgünsür’e konu ile ilgili açıklaması şöyle:
Elmalı’da bundan sonra vatandaşlar daha etkin bir asayiş denetimi yapıldığını görecekler. Denetimler arttırılacak. İlçenin giriş ve çıkışları sürekli olarak denetim altında olacak ve şüphelendiğimiz her araç aranacak, sorgulaması yapılacak. Bu konuda Emniyet Müdürlüğü kendi sınırları içerisinde, Jandarma da kendi sorumluluk alanında görev yapacak.
Yine ayda bir kez tüm polis ve jandarmanın yapıldığı genel bir asayiş uygulaması yapacağız.
Bunun için vatandaşlarımız belki rahatsız olabilirler. Belki de abartılı bulabilirler. Ama bu dene-timleri halkımızın can güvenliği için gerçekleştireceğiz.
Suriyeli sığınmacıların Elmalı’yı kullanmalarını istemiyoruz, kullandırmayacağız da. Ayrıca yapacağımız sürekli denetimlerle de güvenli olan ilçemizi daha da güvenli hale getireceğiz. Son yapılan denetimde yakalanan ve Suriyelileri yurt dışına götürmeyi vaad eden 2 kişinin de tutuklanmasının caydırıcı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca bu şahısların araçları da şu anda bizde beklemede” dedi.


YORUMLAR
Henuz Yorum Yok...