Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


Elmalı Belediye Meclisi'nde oybirliği ile TARİHİ kararlar

Elmalı Belediye Meclisi dün toplandı. Toplantıya MHP'li meclis üyeleri mazeretleri nedeniyle katılmadı. Başkan Ümit Öztekin'e, Ak Partili, CHP'li ve bağımsız meclis üyesi tarafından yeni otogar alanının büyükşehir belediyesine, mevcut otogar alanının da Elmalı Belediyesi’ne devri konusunda yetki verildi. Başkan Öztekin’e eski otogar alanının bulunduğu alana otopark, pazar yeri, meydan ve çok amaçlı kültür salonu yapılması için büyükşehir belediyesi ile protokol yapma ve imzalama yetkisi verildi. Meclis oybirliği ile mevcut belediye binasının yıkılıp yerine modern ve Elmalı tarihini yansıtan bir hizmet binası yapılmasına da karar verdi. Belediye 4 adet otobüs alarak ilçede toplu ulaşımı daha sağlıklı bir hale getirecek, unun yanında da ulaşımda kartlı sisteme geçirecek.

03 Mart 2016 11:20
Yorum Sayısı :0  

Elmalı  Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Ümit Öztekin’in başkanlığında gerçekleştirildi. MHP’li meclis üyeleri Ahmet Fatih Kaplan ile Mehmet Çetin’in mazeretleri nedeniyle katılamadıkları meclis toplantısında ilçenin kaderini ve çehresini değiştirecek mega projeler Ak Partili, CHP’li ve bağımsız meclis üyelerinin oyları ile kabul edildi. Kabul edilen o önemli maddeler şunlar:
Yeni Mahalle mevkiinde 18 uygulaması ile 618 ada 1 parsel olacak yerde yeni otogar yapımı planlanıyor. Bu yerin yine otogar yapılması amacıyla büyükşehir belediyesine devri için hazırlanacak protokola Başkan Öztekin’e imzalama yetkisi verildi. 
Yine Yeni Mahalle mevkiinde bulunan mevcut otogar alanına Büyükşehir Belediyesi tarafından otopark, kapalı pazar yeri, kent meydanı ve kültür salonu yapımı konusunda hazırlanacak protokola Başkan Öztekin’in Elmalı Belediyesi adına imza atma yetkisi verildi.
Toplu ulaşım konusunda araç yetersizliğinden kaynaklanan sıkıntıları çözmek amacıyla Elmalı Belediyesi’ne 4 adet yeni toplu ulaşım aracı alınması konusunda 1 milyon lira kredi kullandırılması önerisi kabul edildi. Başkan Öztekin, toplu ulaşımda kartlı sisteme geçirileceğini ve sistemin belediye tarafından çalıştırılacağını kaydetti.
Mevcut belediye hizmet binasının yıkılıp yerine modern ve Elmalı tarihine uygun bir hizmet binası yapılması için gerekli olan maddi kaynağın sağlanması için 3 milyon lira kredi kullandırılması teklifi kabul edildi. Kredi İller Bankası aracılığıyla kullanılacak.
Özdemir Göleti ve Sulama Tesisinin belediye tarafından devir alınması kabul edildi. Başkan Öztekin, Özdemir Mahallesi’ne Elmalı Belediyesi hizmet biriminin kurulacağını, burada zabıta, temizlik işleri personelinin görevlendirileceği, araç ve ekipman sağlanacağını ve çevre mahallelere bu hizmet biriminden ekiplerin gönderileceği kaydedildi. 

YORUMLAR
Henuz Yorum Yok...