Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


Elmalı'da 150 kişi yeni ehliyet için başvurdu

Elmalı Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği'nce 1 Ocak 2016 tarihinde başlayan sürücü belgelerinin değiştirilmesi kapsamında 150 vatandaşın yeni ehliyet başvurusu kabul edildi.

04 Mart 2016 10:00
Yorum Sayısı :0  

Yılın ilk gününden itibaren ise ilk kez ehliyet alan 14 kişiye de sürücü belgeleri teslim edildi.
Türkiye’de yeni sürücü belgelerinin verilmeye başlanmasının ardından bu görevi üstlenen Trafik Tescil Büroları yoğun bir mesai harcamaya başladılar.
Eski tip sürücü belgelerine sahip olanlar değişimin başlaması tarihinden itibaren yoğun bir şekilde başvuruda bulunmaya başladılar.
ELMALI DIŞINDA DA BAŞVURU SAYISI FAZLA
Elmalı Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği Elmalıların yanısıra ilçe dışından gelenlere de hizmet vermeye başladı.
Başka ilçelerde ve illerde başvuru sayısı yüksek olunca yenileme için ileri tarihlere randevu verilirken, Elmalılılar ise bu konuda daha şanslılar.
Günde ortalama 20 kişiye kadar başvurunun kabul edildiği yeni ehliyetler için bugüne kadar Elmalı dışından 75 kişide başvuruda bulundu.
Randevunun az olduğu günlerde randevusuz kayıtlarda yapılarak vatandaşın geri döndürülmediği vurgulanırken, yine de öncelikle Emniyet Genel Müdürlüğü’nün sistemin randevu alınmasının şart olduğuna dikkat çekildi.
İSTENEN BELGELER
Sürücü belgelerinin değişimi sırasında eski sürücü belgesi, nüfus cüzdanı ve fotokopisi, sürücü sağlık raporu, vergi dairesine yatırılan 13 tl değerli kağıt bedeli bedeli, Halk Bankası’na yatırılacak 2 TL Vakıf payı, 2 adet fotoğraf ve kan grubunu belirtir belge veya yazılı beyan isteniyor.
Sağlık raporunun aile hekimlerinden alınması yeterli oluyor. Ancak, aile hekiminin bir rahatsızlık belirlemesi halinde tam teşekkülü bir hastaneye sevki ve oradan alınacak sağlık raporunun alınması gerekiyor.
1 Ocak 2016 tarihinden başlayan ehliyet değişim süreci 31.12.2020 tarihinde sona erecek. (Kaynak: Toros Gazetesi)


YORUMLAR
Henuz Yorum Yok...