Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


1 liraya alıyor, 0.95 kuruşa satıyoruz

ELMİSKO Başkanı Salih Kurubaş, günlük 20-25 ton süt aldıklarını, üreticinin daha da fazla mağdur olmaması için bugün sütü, aldıkları fiyatın daha da aşağısında bir fiyatla sattıklarını söyledi.

15 Mart 2016 12:31
Yorum Sayısı :0  

Kısa adı ELMİSKO olan Elmalı ve Çevresi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Salih Kurubaş, süt alım fiyatlarının düşmesiyle birlikte süt üreticilerinin zor ve sıkıntılı bir döneme girdiğini belirtti. Gerekli tedbirlerin alınmaması halinde süt besiciliğinin yok olacağını ve binlerce ailenin şimdiden borç batağı içine düştüğünü kaydeden Kurubaş, süt ürünleri ihracatının tekrar canlandırılmasına yönelik girişimlerin hemen başlatılmasının şart olduğunu kaydetti.
ELMİSKO olarak üreticiden sütü 1 liradan almalarına karşılık, 0,95 kuruştan sattıklarını kaydeden Başkan Kurubaş şöyle devam etti:
“Elmalılı süt üreticisinin daha da fazla mağdur olmaması için şu anda sütü aldığımız fiyatın daha da aşağısına biz veriyoruz. Günlük 20-25 ton süt alan kooperatifimiz, bu sütün bir kısmını kendi tesislerinde işliyor. Artanını da Isparta ve Sakarya’daki süt işleme fabrikalarına satıyoruz. Tüketim zayıf olunca, piyasadaki firmalar şişkinlikten dolayı aldıkları sütün fiyatını aşağılara çekti. Rakip firmaların fiyat indirmeleri ve finansal sıkıntıları süt fiyatlarının düşmesine neden oluyor. Ne yazık ki, en fazla mağdur olan da süt üreticilerimiz. “

YORUMLAR
Henuz Yorum Yok...