Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


Huzurevi mi, kız öğrenci yurdu mu ?

Elmalı Belediyesi tarafından yaptırılan huzurevi inşaatı devam ediyor. İnşaat sürerken Elmalı kamuoyunda da bir tartışma devam ediyor. Bazı Elmalılı vatandaşlar, ilçede huzurevine değil, özellikle MYO’da okuyan kız öğrencilerin barınma sorununu çözecek bir yurda ihtiyaç olduğunu kaydediyorlar.

17 Mart 2016 14:33
Yorum Sayısı :0  

Elmalı Belediyesi tarafından başlatılan Yaşlı Rehabilitasyon Merkezi inşaatı sürüyor. Tuğla örülme aşaması tamamlanan, sıvasının ardından alçı sıvası yapılan yaşlı rehabilitasyon merkezi inşaatı sürerken, Elmalılılarda bu konuda ikiye bölünmüş durumda. 
Bazı Elmalılı vatandaşlar, huzurevi’nin Elmalı için ihtiyaç olduğunu söylüyorlar. Bazıları için ilçede devlete ait kız öğrenci yurdunun olmadığını, meslek yüksek okulunu kazanmalarına rağmen Elmalı’ya gelip kayıt yaptırmayan çok sayıda kız öğrenci olduğunu hatırlatarak, “Huzurevi’nden önce Elmalı’nın resmi bir kuruma ait kız öğrenci yurduna ihtiyacı var. Öncelik kız öğrenci yurdu yapılmalı ve devam eden inşaat kız öğrenci yurdu olarak hizmet vermeli” görüşünü savunuyorlar. (Kaynak: Toros Gazetesi)

YORUMLAR
Henuz Yorum Yok...