Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


Devrim otomobilinin birebir kopyası Elmalı'da sergilenecek

Akdeniz Belediyeler Birliği'nin (AKBB) Türkiye Belediyeler Birliği işbirliğiyle ANFAŞ Expo Center'da düzenlediği Antalya City Expo-Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı 89 tedarikçi firma ile 389 yerli ve yabancı belediyelerden 1200 belediye başkanı, meclis üyesi ile bürokratlarını bir araya getirdi. Türkiye'nin dört bir yanından 40 belediyenin stant kurduğu fuara, 30 bin ziyaretçi bekleniyor.

20 Mart 2016 12:26
Yorum Sayısı :0  

Özel olarak tasarlanmış olan Kepez Belediyesi standının içindeki Devrim otomobilinin bire bir kopyası, yerli yabancı herkesin ilgi odağı oldu. Türkiye’nin ilk otomobili olan aracın hikayesi de, 4 cephe ekranlarda gösterilen belgesel ile hatırlatılırken, Başkan Ümit Öztekin ile aynı zamanda Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Halit Akar hatıra fotoğrafı çektirdi. Başkan Öztekin, devrim otomobilini Elmalı’ya getirterek sergilemeyi düşündüklerini söyledi.
Devrim’in prototipi, Dokuma Fabrikası’nın ambarlarında, güzel sanatlar alanındaki akademisyenler tarafından yapıldı. Dokuma Fabrikası’nda sergilenen araç, Eskişehir TÜLOMSAŞ’ta sergilenen ilk Türk otomobili olan Devrim’in tüm özelliklerini taşıyor.

YORUMLAR
Henuz Yorum Yok...