Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


"Çocuklarımızın eğitimi ailede başlıyor"

Elmalı Anadolu Lisesi'nin "Gençlere sahip çıkma" projesi kapsamında düzenlenen seminerin konuşmacısı Önleyici Rehberlik ve Bilinçaltı Değişim Uzmanı Bahri Durabay'dı.

21 Nisan 2016 08:51
Yorum Sayısı :0  

Elmalı protokolünün yanısıra çok sayıda öğrenci ve velisinin izlediği panele, “Yunus Emre ‘Ete kemiğe büründüm, Yunus gibi göründüm” derdi. . Sağolsunlar İlçe Emniyet Müdürümüz benim devrem. Kendisiyle diğer ilçelerdeki öğrencilerle de seminer yapma imkanı bulmuştuk. Onun vesilesiyle Ali Uyar müdürümüzle tanıştık. Bu vesileyle sayın kaymakamımızın iradesiyle ilçemize geldik, iyi ki geldik” diyerek başlayan Bahri Durabay, “Enteresan bir havası var Elmalı’nın. Burada adam yaşlanmaz. Bugün aile içini konuşmak için buradayız. Tek tek dertlerinizi sorsak hepiniz çocuklarınızı gösterirsiniz. Onların yetiştirilmesiyle ilgili dertler. Daha iyi bir eğitim-öğretim almaları için dertli. İyi bir okul kazanmaları için dertli, iyi bir meslek sahibi olmaları için dertli” dedi.
“Ancak çözümü yanlış yerde arıyoruz” diyen Durabay konuşmasına şöyle devam etti:
“Rehber öğretmenlere kadar gidiyoruz, ancak ilk bakmamız gereken yer ‘aile içi’. Karı koca dönecek birbirine bakacak. Birbirine bakacak ki çocukların eğitimi orada başlayacak.”
Önleyici Rehberlik ve Bilinçaltı Değişim Uzmanı Bahri Durabay konuşmasını uzun süren evlilikler ve eşlerin birbirlerine davranışı, anlayışını, hoşgörüsünü anlatan hikayelerle süslerken, eşlerin birbirlerine olan fedakarlıklarını da yine akıcı bir üslupla aktardı. (Kaynak: Toros Gazetesi)

YORUMLAR
Henuz Yorum Yok...