Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


Köylü el verdi, Zümrütova yeni okul binasına kavuşuyor

Zümrütova Köyü’nde yaşayanlar el ele verdiler, 8 derslikli, üç katlı, tuvaleti içinde olan, yemekhane ve spor salonuna sahip bir okulu köylerine kazandırmak için çalışma başlattılar.

09 Mayis 2016 17:44
Yorum Sayısı :0  

Zümrütova Köyü muhtarı Yusuf Bozkurt “Keşke köylümüzün durumu ve gücü yerinde olsaydı da, A’dan Z’ye okulu anahtar teslimi yapıp, eğitime bağışlasaydık. Olmadı, 700-800 bin liraya malolacak karkasın yapımı köylülerimizin maddi desteği yanında hayırseverlerimizin desteği ile yapılıyor. Bundan sonrası devletimize ait” derken, temel dolgusunda Dsi’nin büyük yardımını gördüklerini, bir hafta sürmesi tahmin edilen dolguyu köylünün elele vererek bir günde tamamladığını kaydetti.


4 dersliğin ilkokul olarak kullanılacağını, bina içinde birde ana sınıfının bulunacağını kaydede muhtar Bozkurt, inşaatın 500 metrekare alan üzerine oturduğunu belirterek, Zümrütova’da 120 civarında öğrencinin bulunduğunu söyledi. 


Okul inşaatının daha önce de 1400 kişilik camiyi yaptıran Bayat Zümrütova Dayanışma ve Güzelleştirme Derneği tarafından yaptırıldığını kaydeden muhtar Yusuf Bozkurt, “Yardım taleplerini makbuz karşılığında kabul ediyoruz. Yardım etmek kişi veya kurumlar bana 0 535 592 80 93 nolu telefonumdan ulaşabilirler. Eğitime ve çocuklara gönül veren hayırseverlerimizi okul inşaatımıza maddi destek olmaya davet ediyorum” dedi. 


YORUMLAR
Henuz Yorum Yok...