Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


Kaplan: Esnafımızda duyarlı olmalı

Geçtiğimiz günlerde toplanan Elmalı Belediye Meclisi’nde, dükkanların önüne park etme ya da park etmenin önlenmesi konusu gündem dışı olarak tartışıldı.

16 Mayis 2016 13:31
Yorum Sayısı :0  

CHP’li Erdal Altaca, Orman Çeşmesi’nin bulunduğu yere zaman zaman taksicilerin durduğunu, hatta taksi durağı olduğunu ve park edilmemesi gerektiğini gösteren levhanın bulunduğunu kaydederken, bu bölgeye park eden araçlar yüzünden yolun neredeyse kapanma noktasına geldiğini kaydetti. Altaca’nın bu konudaki açıklaması üzerine Başkan Öztekin, “Burası özellikle taksilere bekleme ya da park yeri olarak gösterilmemiştir. Bu konu ile arkadaşlarımıza ilgilenmeleri talimatı vereceğim” dedi. 
Yeşil Cami’nin önündeki taksi durağındaki  taksicilerin ise neredeyse yolun yarısını kapatacak şekilde levha koyduklarının da eleştirildiği ve bu konuya da bir çözüm istendiği meclis toplantısında, MHP’li Meclis Üyesi Ahmet Fatih Kaplan’da dükkanların önüne konan ve kimisinin dükkanların tanıtımı, kimisinin ise araçların park etmesini önlemeyi amaçlayan tabelalara dikkat çekerek, “Cadde üzerinde araçların dükkanlarının önüne park edilmesine de bir çözüm bulunmalı. Bu konuda esnafımızda duyarlı olmalı. Ne yazık ki bazı esnaflarımız kendi dükkanlarının önüne park edilmemesi için levhalar, dubalar koyuyor, ama gidiyor başkasının dükkanının önüne kendi aracını park ediyor. Ya da önüne araç park etmesi engellenen bir dükkana alışveriş yapmak için aracıyla gelen müşteri, aracını yola park ediyor ve istemeden trafiği engelliyor” dedi. (Kaynak: Toros Gazetesi)

YORUMLAR
Henuz Yorum Yok...