Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


Elmalı Belediyesi’nden 400 lise son sınıf öğrencisine Çanakkale gezisi

Elmalı Belediyesi tarafından lise son sınıf öğrencilerine yönelik bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen Çanakkale gezisine 400 öğrenci katıldı. Otobüslerle ilçeden ayrılan öğrenciler, başlarında rehber öğretmenleriyle iki gün boyunca Çanakkale'yi gezme imkanı buldu.

25 Mayis 2016 11:12
Yorum Sayısı :0  

Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin, belediye olarak tarihin daha iyi anlaşılması, yaşanan zorlukların idrak edilmesi, birlik ve beraberlik ruhunun pekiştirilmesi amacıyla üç yıldır lise son sınıf öğrencilerini Çanakkale gezisine götürdüklerini söyledi.
Amaçlarının, milletin kurtuluş mücadelesi verdiği, birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhunun yükseldiği, her karışı şehit kanıyla sulanan Çanakkale Savaşları'nın gerçekleştiği toprakları görerek yaşananları daha iyi anlamalarını sağlamak olduğunu ifade eden Öztekin, 'Üç yıldır lise son sınıf öğrencilerimizi Çanakkale gezisine götürüyoruz. Öğrencilerimizden geri dönüşüm çok güzel. 400 öğrencimiz Çanakkale ruhunu yerinde yaşıyor ve bu toprakların vatan olması uğruna yaşananları daha iyi anlıyorlar” dedi. (Elmalı Belediyesi Basın)

YORUMLAR
Henuz Yorum Yok...