Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


Ramazan’a yetiştirilemeyecek !

Elmalı Ömer Paşa Camii Medresesi Restorasyonu halen sürüyor. Sözleşmenin imzalanmasının ardından geçtiğimiz yılın Ekim ayında tamamlanması gereken restorasyon çalışmaları kış ayının ağır şartları nedeniyle yarıda bırakılmış ve çalışmaların bahar aylarında yeniden başlayacağı ifade edilmişti

30 Mayis 2016 10:07
Yorum Sayısı :0  

Sözleşmenin yapılması ve yer tesliminden 210 gün sonra Elmalı Ömer Paşa Camii Medresesi Restorasyonunun bitmesi gerekirken, çalışmaların bir kaç ay daha devam edeceği iddia ediliyor.
Elmalı Kaymakamı Gürbüz Saltaş’ta 3-4 defa restorasyon yapılan alana gittiğini, ancak muhatabat bulmakta sıkıntılar yaşandığını ifade ederken, restorasyon çalışmalarının yaklaşan Ramazan ayında da tamamlanamayacağını ifade edildiğini, çalışmaların Temmuz ayına bile sarkabileceğini söylendiğini ifade ederken, “Elmalı için Ömer Paşa Camisi ve Külliyesi çok önemli. Sadece Elmalılılar değil, Elmalı dışından gelen konuklarımızda var.  Bu şekilde mübarek Ramazan ayına girmek bizim hoşumuza gitmiyor” dedi.
Bu arada yüklenici firma ihalenin tamamlanması için ek süre almadıysa bitiremediği her gün için para cezası ödemek zorunda kalıyor.
* Kaynak: Toros Gazetesi

YORUMLAR
Henuz Yorum Yok...