Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


Elmalı Devlet Hastanesi’nde Acil Servisle ilgili şikayetler artıyor

Elmalı’da sağlık sorunu tamamiyle bir türlü bitirilemiyor.

31 Mayis 2016 09:52
Yorum Sayısı :0  

Elmalı’da sağlık sorunu tamamiyle bir türlü bitirilemiyor. Halen “Yoğun Bakım” gibi sadece Elmalı için değil bölge için de son derece önemli olan servis, Elmalı Devlet Hastanesi’nde hizmet veremezken, acil servisle ilgili şikayetlerde her geçen gün daha da artıyor. Antalya’nın tanınmış gazetecilerinden Ayfer Uncu, sosyal medya da yaptığı paylaşımda, “Yaratan kimsenin yolunu Elmalı Devlet Hastanesi’ne düşürmesin” dedi. Ayfer Uncu Elmalı Devlet Hastanesi ile ilgili görüşlerine, “Yoğun bakım başta olmak üzere bir çok bölümde hizmet veremiyor...Eksik bölümlerin ACİLEN açılması gerekiyor. Gelen hastalar Antalya'daki hastanelere yönlendiriliyor.. İmkanı olan var. Olmayan var.....Bir de hastaneye giderken yokuş çıkılıyor. Engelliler nasıl çıkacak.....” Diye eleştirilerini sıralarken, yolu acil servise düşen yüzlerce Elmalılının da sesi oldu.


Gazeteci Ayfer Uncu, “Acil servise gitmiştik..gece..Geleni Antalya'daki hastanelere gönderiyorlar. Doktor yok..diye...İmkanımız vardı da acilen geldik bereket versin..İmkanı olmayan ne yapsın...Vay ki fakir fukaranın haline” diyerek eleştirisini noktaladı.


Edindiğimiz bilgiye göre özellikle acil serviste yaşanan sorunun nedeni görev yapan doktorların Antalya’dan gelmesi ve gelişlerinde zaman zaman gecikmelerin yaşanması. Mesaisi biten acil servis doktoru, göreve devralacak doktor gelmese de görevini sonlandırıyor ve hastaya bakmıyor. Elbette akla acil müdahale edilmesi gereken durumlarda can kaybı yaşanacak mı sorusu geliyor ? (Kaynak: Toros Gazetesi)


YORUMLAR
Henuz Yorum Yok...