Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


Özür dilemek zorunda kalacaksın, özrünü kabul etmeyeceğim

Ümit Öztekin'in iddialarının doğru olup- olmadığını anlamak için işte önerim. Doğruysa bu mesleği noktalayacağım, 3 gazetemi de kapatacağım. Doğru değilse sen özür dilemek zorunda kalacaksın, ama ben özrünü bile kabul etmeyeceğim

06 Haziran 2016 10:17
Yorum Sayısı :0  

Ümit Öztekin 3 Haziran Cuma günü gerçekleştirilen meclis toplantısında Elmalı Belediyesi Meclis üyelerine şahsımla ilgili  açıklamasında beni zan altında bırakan, adeta şahsımı itibarsızlaştırma amacı güden öyle cümleler kuruyor ki.. Bakın Ümit Öztekin  konuşmasının bir bölümünde şahsımla ilgili ne diyor : 
Bundan birkaç ay önce Destek Hizmetleri Müdürümüz Lütfiye Hanım bana bir evrak getirdi, başkanım bu faturalardan bilginiz var mı ? Dedi. 6 bin liralık bir fatura. Arkadaşlarımın bilgisi yok. Benimde bilgim yok. Ben Erkin beye birşey demedim. Hastane açılışından dolayı 3 defa, şu gazetenin (Toros Gazetesi’nin) üst kısmına ilanımızı vermiş. Sayın bakanımız geliyor, tüm halkımızı davet eder, saygılar sunarım. Ümit Öztekin-Elmalı Belediye Başkanı. Bu şekilde üç gün ilan vermiş. Bir günde “Dünya 8 Mart Kadınlar Gününüz kutlu olsun” diye ilan vermiş. 4 tane ilan 1500 liradan 6 bin liralık fatura getirmiş. Çocuklar bana geldiler, bilgin var mı ? Diye. Erkin beyi  aradım. Elmalı’da mısınız ? Elmalı’dayım, dedi. O zaman öğleden sonra müsaitseniz, gelin bir çay-kahve içelim. Geldi buraya, çayını-kahvesini söyledim. Muhabbet ettik biraz. Bak 6 bin lira faturan geldi 4 tane ilana. Bu para çok pahalı, dedim. Ufak birşey yapta kapatayım dedim. Ödeyem dedim bak. Bilgimiz dışında hiç birimizin talimatı olmadan ilanı çakıyor, faturayı gönderiyor. Buna rağmen nezaketli bir şekilde yine ödemeyi “tamam” dedim ama fiyatı biraz aşağı çek, olmaz bu 6 bin lira,  dedim. Bundan sonra senden  ricamda bu ilanları girmeden direk bana sor, dedim. Konu budur.”
*****
Ümit Öztekin’in iddia ettiği ve toplamının 6 bin lira olduğunu  faturalardan Elmalı Devlet Hastanesi’nin açılışı ile ilgili olanının fatura tarihi 10 Mart 2016, fatura nosu ise 160287. Faturanın açıklamasında ilanının 18-19 Şubat tarihlerinde 2 defa çıktığı da yeralıyor. Faturanın meblağı  KDV hariç 1000 TL. 
Öztekin’in dillendirdiği diğer faturanın, yani 8 Mart Kadınlar Günü kutlaması ve konser ilanı açıklamalı faturanın tarihi 10 Mart 2016, fatura nosu 160290. Açıklama kısmında 7-8 Mart’ta ilanın 2 defa yayınlandığı yeralıyor. Faturanın bedeli Kdv hariç 1000TL.
Başkan Ümit Öztekin,  hani meclis üyelerine meclis toplantısında “Devlet Hastanesi açılışı ve Kadınlar Günü kutlaması ve konseri ile ilgili 4 tane ilana 6 bin lira fatura kesmiş” demedi mi ? Ses kaydını defalarca dinledim, aynen öyle demiş.
Bu ilanlarla ilgili 2 faturanın toplamı ne kadarmış Ümit Öztekin. Bir kez daha anlayabilmen için tekrar edeyim toplam 2 bin lira.  Sen tam üç kat bir rakamı SALLIYORSUN, sahi neye göre sallıyorsun... Bunun 360 lirası da Basın İlan Kurumu’na komisyon olarak ödeniyor. Bunu da biliyorsun. Nereden bildiğini de  yarın paylaşacağım.
KELİME OYUNLARINA GİRME ÜMİT ÖZTEKİN
Ümit Öztekin meclis üyelerini bilgilendirirken konuşmasında aklı sıra kelime oyununa giriyor. Olayı öyle bir anlatıyor ki, sanki dediği gibi ben 4 ilana önce 1500 liradan toplam 6000 TL. fatura kesmişim, sonrasında beni yanına çağırmış, “4 ilana 6 bin lira fatura kesilir mi ? Bu rakamı düşür” demiş ve bunun üzerine de bende fatura bedellerini düşürmüşüm gibi bir izlenim uyandırmak istiyor.
ÜMİT ÖZTEKİN’İN İDDİALARININ DOĞRU OLUP-OLMADIĞINI ANLAMAK İÇİN İŞTE ÖNERİM

Ben iki ilan için önce 6 bin lira fatura kesmiş ve daha sonra Öztekin’in isteğiyle iptal etmişsem bunu ortaya çıkarmak çok basit.  Yani Ümit Öztekin’in iddialarının doğru olup- olmadığını öğrenmek için bizzat benim bir önerim var.   Belediye Meclis Üyelerinden oluşan bir komisyon mevcut. Ak Parti’den Fatih Özgür ve Ramazan Adıgüzel, MHP’den Ahmet Fatih Kaplan ile CHP’den Erdal Altaca.  Ben bu komisyona Toros Gazetesi’ne ait boş/dolu tüm fatura ciltlerimi vermeye  hazırım. Bu komisyon  senin (Ümit Öztekin) iddia ettiğin gibi Devlet Hastanesi’nin açılış daveti ile Dünya Kadınlar Günü ve konseri ile ilgili 1500’er liradan toplamda 6 bin liralık iptal edilmiş  bir fatura bulursa gazetecilik mesleğime nokta koymaya, hatta tüm gazetelerimin yayınını sonlandırmaya hazırım.
Bu komisyonun incelemesinin ardından böyle bir faturaların  bulunmadığı ortaya çıkarsa ki ÇIKACAK...
Özür dilemen gerekecek ama onca gerçek dışı suçlamandan dolayı özrünü bile kabul etmem.

YORUMLAR
Henuz Yorum Yok...