Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


Büyükşehir, Korkuteli’de toplu ulaşımı çözdü DARISI ELMALI’NIN BAŞINA

Büyükşehir Belediyesi Korkuteli Hizmet Birimi ve Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Dairesi Başkanlığı Toplu Taşıma Şube Müdürlüğü ortaklaşa çalışması ile Korkuteli’de toplu taşıma daha düzenli hale geldi, yaşanan sorunlarda da ortadan kaldırılmış oldu. Darısı Elmalı'nın başına.

08 Haziran 2016 19:12
Yorum Sayısı :0  

Şehir içi taşımacılıkta 4 yeni hat oluşturuldu, hatların çalışma saatleri sabah 07:30 ile gece 21:30'a kadar belirlendi. 4 hatta araçlar 15 ve 30 dakikalık periyotlarda duraklarından hareket edecek. Yapılan düzenlemeyle oluşturulan hatlar ;TA-02- Terminal-Çarşı-Alaaddin-Bölge Trafik, TA-03- Terminal-Çarşı-Uzunoluk Mah. -Üniversite, TA-04- Çarşı-Yeni Adliye- Kargalık, TA-05- Terminal-İmrahor-Fatih Cad. -Adliye.Tüm hatların Devlet Hastanesi ve Sanayiye ulaştığı da kaydedildi.
ELMALI BELEDİYESİ
SORUNU ÇÖZMEYE 
ÇALIŞIYOR
Şu anda görevi olmamasına rağmen Elmalı Belediyesi tarafından merkezde toplu taşım hizmeti verilmeye ve yaşanan sıkıntı giderilmeye çalışılıyor. Belediyenin hizmet sınırının köy yerleşim alanlarını kapsaması ile beraber köylerden ilçe merkezine, ilçe merkezinden ise köylere de toplu ulaşımın yapılabilmesi amacıyla önceki meclislerde araç sıkıntısını ortadan kaldırmak amacıyla 4 adet yeni toplu taşım aracının alınması konusunda 1 milyon lira kredi kullandırılması önerisi meclis üyelerince kabul edilmişti. Bugüne kadar bu konuda bir çalışma yapılıp-yapılmadığı konusunda kamuoyu bilgilendirilmezken, Elmalı’da toplu taşım araç  ve güzergah sayısında da arttırıma gidilmesi ihtiyaç olarak kendini her geçen gün biraz daha hissettiriyor. 
ELMALI’DA DA TOPLU 
TAŞIM ARACI VE 
GÜZERGAHLARI 
ARTTIRILMALI
Büyükşehir uhdesinde olan bu konuda, ilgili daire başkanlığının ve müdürlüğünün Korkuteli’de olduğu gibi Elmalı’da da gereken çalışmaları biran önce başlatması gerekiyor. Sorunun çözmü muhtemelen toplu ulaşımın özelleşmesi.

YORUMLAR
Henuz Yorum Yok...