Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


Elmalı’nın Canları Sempozyumunun konusu “Biat ve Teslimiyet”

Sinan-ı Ümmi Anma etkinlikleri kapsamında Bu yıl 9 ncusu düzenlenecek olan Elmalı’nın Canları İrfan ve Sevgi Sempozyumu’nun konusu “Biat ve Teslimiyet.”

22 Haziran 2016 13:03
Yorum Sayısı :0  


27 Ağustos 2016 Cumartesi günü saat 09.30’da Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır Kültür Merkezi’nde düzenlenecek Elmalı’nın Canları 9. İrfan ve Sevgi Uluslararası Sempozyumu’na konuşmacı olarak katılacakların da belirlendiği kaydeden Sinan-ı Ümmi Kültür ve Sanat derneği Başkanı Salih Türkiş, sempozyumun 3 ayrı oturum şeklinde gerçekleştirileceğini kaydetti. 
YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. İbrahim Hatioğlu’nun başkanlığını yapacağı ilk oturuma konuşmacı olarak katılacak İstanbul Kültür Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretim üyesi Prof. Dr. İskender Pala “Edebiyatımızda Biat ve Teslimiyet”, Gazeteci-Yazar Yusuf Kaplan; “Geleneğimizde Biat ve Teslimiyet”, Akdeniz Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Arap Dili ve Belagatı öğretim görevlisi Yar. Doç. Dr. Yasin Pişgin ise “Kur’an ve Sünnette Biat ve Teslimiyet” konularını anlatacaklar.
Tasavvufta Biat ve Teslimiyet başlıklı ikinci oturumun başkanlığını YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Abdullah Çavuşoğlu yapacak. Oturumun bu bölümünde Saraybosna Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Dzemal Latiç, Saraybosna Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Cazim Hadzimejliç ve Bosna Müftüsü Salem Dedoviç konuşmacı olarak yer alacaklar.
Elmalı’nın Canları’nda Biat ve Teslimiyet başlıklı üçüncü ve son oturumun başkanlığını Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi emekli öğretim görevlisi Prof. Dr. Mehmet Demirci yapacak. Bu bölümde Akdeniz Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Ahmet Öğke; “Vahab-ı Ümmi’de Biat ve Teslimiyet”, Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat fakültesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Himmet Konur “Sinan-ı Ümmi’de Biat ve Teslimiyet”, Marmara üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim görevlisi Prof. Dr. M. Erol Kılıç, “Niyazi-ı Mısri’de  Biat ve Teslimiyet” konularını işleyecekler.

YORUMLAR
Henuz Yorum Yok...