Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


Elmalı Belediyesi'nden açıklama: Patlatılan havai fişeklerle belediyemizin ilgisi yoktur

CHP Elmalı İlçe Başkanı Şair Aydın’ın, Atatürk Havalimanı’nda meydana gelen canlı bomba eyleminin bir gün sonrasında Elmalı’da mehteran gösterisi yapılması ve havai fişek gösterisi ile ilgili eleştirisine Elmalı Belediyesi’nden açıklama geldi. Açıklamada, “Mehteran şanlı tarihimizin en önemli unsurlarından biri olup eğlence değil Türk milletinin kahramanlık destanıdır” denilirken, patlatılan havai fişeklerle ilgili ise belediyenin bir ilgisinin olmadığı kaydedildi ve olayın Elmalı Belediyesine ve Ak Partiye karşı nefret suçunun oluşmasınn amaçlandığı bir komplo olduğu kaydedildi

01 Temmuz 2016 13:10
Yorum Sayısı :0  

CHP Elmalı İlçe Başkanı Şakir Aydın’ın Atatürk Havalimanı’nda meydana gelen terör saldırısının bir gün sonrasında Elmalı’da mehteran gösterisinin sunulması ve havai fişek patlatılması ile ilgili eleştirisi üzerine Elmalı Belediyesi tarafından kamuoyu açıklaması yapıldı. Açıklama da havai fişek patlatılmasıyla ilgili belediyenin uzaktan-yakından bir ilişkisi olmadığı belirtilirken, olayın Elmalı Belediyesi’ne ve dolayısıyla Ak Parti’ye yönelik bir komplo olduğu vurgulandı.
Elmalı Belediyesi tarafından yapılan kamuoyu açıklaması şöyle:
“Elmalı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün 29.06.2016 tarihinde Ramazan etkinlikleri kapsamında düzenlemiş olduğu, Elmalı Mehter Takımının, Yeşil camii önünden başlayacağı mehteran gösterisi öncesi, teravih namazı kılındığı esnada top dağında havai fişek atılmıştır.
30.06.2016 tarihinde CHP Elmalı İlçe Başkanlığının Facebook sayfasından ‘’ Elmalı neyi kutluyor? ’’ başlıklı yazısı yer almıştır. Mehteran gösterisi belediyemiz tarafından düzenlenmiştir, mehteran şanlı tarihimizin en önemli unsurlarından biri olup eğlence değil Türk milletinin kahramanlık destanıdır
Patlatılan havai fişeklerle Elmalı Belediye Başkanlığının hiçbir şekilde uzaktan yakından ilgisi bulunmamaktadır. Düzenlenen bu komplo ile Elmalı Belediyesine ve Ak Partiye karşı nefret suçunun oluşması amaçlanmıştır.
Havai fişeklerin kimler tarafından temin edildiği ve patlatıldığı CHP İlçe Başkanlığının Facebook sayfasına bu haberin kimler tarafından yüklendiği hususunun araştırılarak fail ve faillerin cezalandırılması gerekmektedir.
Elmalı Belediyesi olarak bu komplo ile ilgili yasal işlemler başlatılmış olup, Elmalı Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur.”

YORUMLAR
Henuz Yorum Yok...