Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


Araç sahibi vatandaşlar: Otoparkı olmayan başka ilçe var mı ?

Araç sahibi vatandaşlar, yaz aylarında nüfusla birlikte araç sayısı 2-3 kat artan, haftanın pazartesi günleri kurulan pazar nedeniyle haftanın ilk gününde rekor kırılan Elmalı’da halen bir otoparkın yapılmamasını sert bir dille eleştirdiler ve “Merak ediyoruz. Antalya’nın ilçeleri arasında Elmalı gibi daha henüz bırakın kapalıyı, açık otoparkı bile olmayan bir başka ilçe var mı ?” Diye sordular.

11 Temmuz 2016 11:34
Yorum Sayısı :0  

Elmalı’da otopark sorunun her yıl yaşandığını ve bu konuda bir adım atılmaması halinde daha uzun yıllar yaşanacağını kaydeden araç sahipleri, “Aslında Elmalı’nın varolan sorunları arasında en kolay çözümlenebilecek sorun otopark sorunudur. Ancak, nedense ilgililer bu konuda gereken kararı alıp, bu kararı da uygulamaya geçmemektedir. Ne yazık ki araç sahipleri ile trafik polisleri sık sık karşı karşıya kalmakta, istenmeyen tartışmalar yaşanmaktadır. Sadece trafik polisleri ile değil, işyeri sahipleriyle de sorunlar yaşanmakta zaman zaman araç sürücüleri kendi aralarında bile tartışmaktadırlar” dediler.


Araçlarını park edecek yer bulamadıklarını kaydeden araç sahipleri, Elmalı’ya süratle geçici de olsa otopark alanlarının oluşturulması gerektiğini kaydederek, “İlçenin meydanı bile bugün otopark olarak kullanılıyorsa bu durum ilçenin hangi durumda olduğunun en net göstergesidir” diyerek şöyle devam ettiler:


“Yaz aylarında nüfusu ve araç sayısı katlanan Elmalı’ya Büyükşehir ya da ilçe belediyesi süratle özellikle ilçe merkezinde geçici de olsa otopark alanları oluşturmalıdır. Bu yapılmadığı için araçlarımızı park etmekte zorlanıyoruz ve yanlış park yaptığımız gerekçesiyle ceza ödemek zorunda kalıyoruz. Aslında bu cezaların büyükşehir ya da ilçe belediyesine kesilmesi gerekiyor.”

YORUMLAR
Henuz Yorum Yok...