Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


Antalya Valisi yapıyor da, Elmalı Kaymakamı neden yapmasın ?

Antalya Valisi, havaalanındaki yığılma ve diğer sorunları çözmek için büyükşehir belediye başkanı olmak üzere tüm ilgilileri topladı. Aynı şeyi, Elmalı'nın otopark sorununu çözmek için Kaymakam Gürbüz Saltaş neden yapmasın ?

14 Temmuz 2016 21:17
Yorum Sayısı :0  

İstanbul Havalimanı’nda meydana gelen terör eyleminin ardından Antalya Havalimanı’nda arttırılan güvenlik tedbirleri nedeniyle girişten itibaren başlayan yoğunluk ve bekleme medyada geniş yer buldu. Haberler üzerine harekete geçen Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Havalimanı Emniyet Müdürlüğü toplantı salonunda Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Vali Yardımcısı Mehmet Yavuz, İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, DHMİ Havalimanı Başmüdürü Osman Serdar ve diğer yetkililerinde  katıldığı bir toplantı düzenlemişti. Vali Karaloğlu, kurum yetkililerine yapılması gerekenler konusunda talimat verirken toplantının ardından havalimanı tramvay hattı ve iç hatlar terminalinde incelemelerde bulunarak, yapılacak iyileştirmeleri yerinde tespit etti.


ELMALI’NIN TRAFİK VE OTOPARK KONUSUNDA DA AYNISI YAPILABİLİR


Elmalı’da yazlıkçıların gelmesiyle beraber 2-3 katına çıkan araç sayısı, özellikle pazarın kurulduğu pazartesi günleri ilçe trafiğinde ciddi bir karmaşaya neden oluyor. Araçlarını park edecek otopark olmayınca çareyi park eden araçları yanına araçlarını park etmekte bulan araç sürücüleri, bu nedenle de sık sık trafik cezası ile karşılaşıyorlar. Bu duruma tepki gösteren araç sürücüleri, “Elmalı’da araçlarımızı park edebileceğimiz bir otopark var da, biz mi park etmiyoruz. Bize ceza kesiliyor,  kimi zaman araçlarımız çekilerek katlamalı ceza ödüyoruz” dediler.


Elmalı’da yaşanan bu sorunun çözümlenmesi konusunda Elmalı Kaymakamı Gürbüz Saltaş’ın da sorunun yaşandığı cadde ve sokaklarda Belediye Başkanı, Emniyet Müdürü, Trafik Amirliği, Şoförler Odası, Esnaf temsilcisi, İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin de katılımıyla özellikle pazartesi günü yerinde bir inceleme yapması, bu inceleme sırasında yaşanan sorun ve sıkıntının çözümlenmesi konusunda neler yapılabileceğine dair önerileri dinlemesi yerinde ve sorunu çözecek kesin bir girişim olarak görülüyor.


YORUMLAR
Henuz Yorum Yok...