Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


İSMAİL LÖK'ÜN BAŞKAN YARDIMCILIĞI GÖREVİNDEN ALINMASI İÇİ YAZILI TEBLİĞİ NİYE BAYRAM TATİLİ SONRASINA BIRAKTIN ?

Devlet işlerinde sözlü tebligat mı geçerli, yazılı tebligat mı ? İsmail Lök'ten önce istifa etmesi istendi mi ? Yazılı tebligat 10-11 günkük tatil başlamadan neden yapılmadı ?

18 Temmuz 2016 10:44
Yorum Sayısı :0  

Aslında  tekzip göndersem kuzu kuzu yayınlayacaklar,  ama gerek bile duymuyorum. Ismarlama bir yazı olduğu, her zaman olduğu gibi bazı kişilerce şahsımı itibarsızlaştırma gayesi güdülen bir yazı olduğu apaçık ortada. Adamlar okuma özürlü, okuduğunu anlayamama özürlü. Neden? cevabını ilerleyen günlerde sizlerle paylaşırım ve siz de  hak vereceksiniz.  Ümit Öztekin sevdalısı bu gazeteyi önemsemiyorum, muhatap olarak almıyorum.   Onlara tavsiyem, siz matbaa işlerinizde kendinizi yoğunlaştırın. Bakın güreşler yaklaştı. Bir yığın baskı işi. Sahi Elmalı Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl güreşlerle ilgili baskı işlerini kim basmıştı ? Elmalı’nın simgesi elma size de bazı şeyler anımsatıyor mu ? 

*****

Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin’e yakın bir yayın organında Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Lök’ün görevden alınacağının 1 Temmuz’da sözlü olarak başkan tarafından tebliğ edildiği kaydedildi. Elmalı eski Kaymakamı Mehmet Murat Çekmen’in kaza tarihinin 2 Temmuz, defin tarihinin ise 3 Temmuz olduğu vurgulanarak, “İsmal Lök’ün cenazeye gittiği için görevden alındığı” yorumumun yalan olduğu vurgulandı. Peki bu haberi yazan ve de yazdıranlar, “1 Temmuz’u 2 Temmuz’a bağlayan Kadir Gecesi’nde Lök’ü başkan yardımcılığından alacağını söylemesine rağmen,  Başkan Ümit Öztekin’in   görevden almayı resmiyete dökmek için neden bayram sonunu beklediğini nasıl açıklayacaklar ?

*****

Gazetecilik etiği; Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin örneğinde olacağı gibi güzel hizmetlerini kamuoyuyla paylaşmak, o hizmetlerden dolayı yanlışları ya da yapılamayanları yazıp-eleştirebilmektir. Gazetecilik etiği; Elmalı Belediyesi’nde işten çıkartılan çalışanların aldıkları maaşı katlayarak kamuoyunu yanlış bilgilendirmek değil, doğruyu yazmak, onların da sesini,  aileleri ile birlikte yaşadıkları sıkıntıyı dile getirmektir. Gazetecilik etiği kendi özel işini yaptıramayan siyasetçiler tarafından ipi çekilen kamu görevlisinin tayin edilebilmesi için zemin hazırlamak ve bu sebeple yalan-yanlış haberler yapmak değildir. Gazetecilik etiği bir sorunu ortaya koyarken, o sorunun çözüm yolunu da ortaya koyup, o sorunun çözümünde ilgili belediyenin üzerine düşeni yapmamasını da eleştirebilmektir. Gazetecilik etiği hiçbir emeğinin olmadığını bildiği halde elde edilen başarıyı ya da ortaya konulan hizmeti belediye başkanına ya da siyasi parti yöneticisine mâl etmemektir.

*****

Keşke Elmalı Gündemi çıkartanlar ya da benimle ilgili haberi yaptıranlar daha kaliteli bir gazete bassalardı. Sanki başka fotoğrafımı bulamamışlar gibi bakanların “çok sert bakıyorsun” dedikleri sosyal medya hesabımdaki fotoğ-rafımı kullanmışlar. Madem o kadar çok gazete dağıta-caktınız, şöyle güzel bir resmimi kullansaydınız ya ! 


*****


Elmalı Gündem Gazetesi’ni ben muhatap olarak kabul etmem. Benim muhatabım Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin’dir. 


****


Okuduklarını anlayamayanlara zaten diyecek bir şeyim yok. Anlıyorlar da, aleyhlerine dönüşen bir olayı lehlerine çevirmek istiyorlar ve koskocaman bir çarpıtma ile Elmalı kamuoyu önünde beni bir kez daha itibarsızlaştırmak istiyorlar.


Aynen 2 ilan için 6 milyon lira fatura kesmiş, yalanında olduğu gibi. Ama yine başarılı olamadılar, kayaya çarptılar.


***** 


Toros Gazetesi’nin arkasında ne bir para babası var, ne de milletvekili ya da belediye başkanı. Gücünü sırtını birilerine DAYAMAMAKTAN alıyor. 


****


O nedenle doğruyu övüyor,  “benim matbaa işimi mi keserler, aboneliğimi iptal ederler, ilan vermezler ? Maaşımı alamam, endişesi duymadan yanlışı eleştiriyor,  eleştiriyoruz.


*****

Ümit Öztekin’e katılıyorum. Elmalı eski kaymakamı Mehmet Murat Çekmen bu ilçeye hizmet etmiş biridir. Öztekin, Çekmen’in vefatından üzüntüde duymuştur.


İnanıyorum, neden inanmayayım. 


Keşke kendi sosyal medya hesabından olmasa bile belediyenin sosyal medya hesabından bir başsağlığı mesajı yayınlasaydı.


Yoksa yayınladınız da ben mi görmedim ?


*****

Muhtemelen Elmalı Gündem’e Elmalı Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Lök’ü görevden alınacağını  sözlü olarak 1 Temmuz’da tebliğ ettiğini sanıyorum sen söylemişsindir. 


Devlette sözlü tebliğler mi geçerli, yazılı tebliğ mi ?


İsmail Lök’ü başkan yardımcısı yaparken, sözlü olarak “yap” dedin, iş resmiyete dökülmeden  o da yapmaya mı başladı ? 


Yoksa görevlendirme yazısı mı gönderdin ?


Kaldı ki, ilk olarak İsmail Lök’e “İstifa et, belediye başkan yardımcılığı görevini bırak” demedin mi ? Yani İsmail Lök’ten istifa etmesini istemedin mi ?


Bayram ve idari tatilinin 11 gün olduğunu bilmene rağmen, son iş gününde   İsmail Lök’e görevden alındığını neden yazılı olarak tebliğ etmedin ?


Benim aklıma şöyle bir şey geliyor: 


Yanlışsa Elmalı Gündemde düzeltebilirsin: 


İsmail Lök’e önce sözlü olarak tebliğden amacın,  Lök kendini düzeltsin, senin istemediğin kişilerle görüşmesin, selamı-sabahı kessin, olabilir mi ?


Ama İsmail Lök ne yapıyor ? Elmalı eski Kaymakamı Mehmet Murat Çekmen’in cenazesine gidiyor, hem de Halil Öztürk’le.


*****


Vesselam...Kocaman yalana sığındığımı vurgulayanlar keşke gazetecilik etiği gereği objektif gazetecilik yapma cesaretini gösterebilselerdi ! 


Keşke Elmalı Gündem de,  Belediye Başkanı Ümit Öztekin’e  “İsmail Lök’e görevden alınmasını içeren yazılı tebliği neden bayram ve idari tatilin sonrasına, yani 10-11 gün sonraya bıraktın ? diye sorabilselerdi ! 


Soramazlar.

                  (Erkin Özgünsür)

YORUMLAR
Henuz Yorum Yok...