Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


ELMALI’DA 60 KİŞİYE FETÖ/PDY SORUŞTURMASI

Elmalı'da FETÖ/PDY darbe girişimi soruşturması kapsamında şu ana kadar toplam 60 kişi hakkında soruşturma başlatıldı. Firar eden 9 kişi ise aranıyor

04 Agustos 2016 11:44
Yorum Sayısı :0  

FETÖ/PDY'nin darbe girişimi ardından yürütülen soruşturma kapsamında Antalya'da şu ana kadar toplam 1980 kişi hakkında adli ve idari işlem yapılırken, 136 kişi tutuklandı. Soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı alınan 867 kişiden 352'sinin sorgusu devam ediyor. 136 kişi çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanırken, 63'ü denetimli olmak üzere 245 kişi serbest bırakıldı. 104 firari aranırken, 1098 kamu görevlisi açığa alındı, 2 kişi emekliye sevk edildi. 
ELMALI’DA TOPLAM 60 KİŞİ HAKKINDA SORUŞTURMA YAPILIYOR
FETÖ/PDY'nin darbe girişimi ardından Elmalı’da yürütülen soruşturma kapsamında;
1 hakim daha önceden tutuklanmıştı. 1 polis memuru adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, 9 öğretmen tutuklandı. 12 öğretmen ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Elmalı Müftülüğü’nde görevli 3 imam açığa alınırken, Elmalı Meslek Yüksekokulu’nda görevli 2 öğretim görevlisi Antalya’ya gönderildi. 
Dernek ve vakıflara yönelik operasyonda ise toplam 32 kişi hakkında gözaltı kararı alındı. Bu kişilerden 5’i adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, 18 kişi hakkında gözaltı devam ediyor. Firarda olan 9 kişi ise aranıyor.
FETÖ/PDY'nin darbe girişimi ardından Elmalı’da şu ana kadar toplam 60 kişi hakkında soruşturma başlatıldı.

YORUMLAR
Henuz Yorum Yok...