Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


Gündoğan’ın planlaması iptal

Elmalı Belediye Meclisi toplandı. Saat 17.00 itibariyle meclis toplantısı halen devam ediyordu. Ağustos Meclisi’nde en fazla imar konularında, imar konuları içinde de vatandaşlar tarafından yapılan itirazlar tartışıldı ve karara bağlandı.

04 Agustos 2016 18:41
Yorum Sayısı :0  

  Yeni yapılan planlamaya itiraz eden Gündoğan Mahallesinin 65 sakininin itirazları kabul edildi ve Gündoğan Mahallesi için yapılan planlama iptal edildi. Gündoğan Mahallesi sakinleri şu andaki planlamadan memnun olduklarını, kat yüksekliği istemediklerini verdikleri itiraz dilekçeleriyle Elmalı Belediye meclisine başvurdular. Başvuru sonrasında Elmalı Belediye Meclisi planlamayı iptal etti. Başkan Öztekin planlama ile modern bir mahalle oluşturmak istediklerini, 5 kata kadar imar izni verildiğini ancak bu durumun planın iptal edilmesi ile ortadan kalktığını, halkın kararına uymak durumunda olduğunu söyledi. Bölgede kerpiç evlerinde bulunduğunu bunlarında korunacağını söyledi.
Başkan Öztekin, Ancak bundan sonra mahallede yıkılarak yeniden yapılacak olan evlerin 75 metre kare olacağını daha büyük ev için imar izninin mümkün olmadığını ancak dubleks evlerin yapılabileceğini ifade etti.
Meclis toplam 250 imar ile ilgili itirazın bazısını komisyona havale etti, bazılarını ise karara bağladı.

YORUMLAR
Henuz Yorum Yok...