Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


Korkuteli-Elmalı arası bölünmüş yol yapım ihalesi 2017’de yapılacak

Antalya-Korkuteli arasındaki bölünmüş yol, Elmalı’ya kadar uzayacak. Uzun bir süredir kamuoyunun gündeminde olan ve sık sık siyasiler tarafından da dillendirilmesine rağmen bir türlü gerçekleşmeyen bu hizmetin ihalesinin önümüzdeki yıl yapılacağı kaydediliyor.

12 Agustos 2016 12:39
Yorum Sayısı :0  

Ağustos ayı meclis toplantısında konu hakkında meclis üyelerine bilgi veren Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin, “Korkuteli - Elmalı yolu Kalkınma Bakanlığı tarafından yatırım proğramına alındı. Lütfi Elvan bakanımız çok sağolsun. Çok hızlı bir şekilde ihale çalışmalarına başlanıyor. Muhtemelen 2017 yılında kesin ihale proğramına alınacak” dedi.
Başkan öztekin şunları söyledi:
“Bir aksilik veya olumsuzluk yaşanmazsa gelecek yıl Korkuteli - Elmalı bölünmüş yolunun ihalesini yapacağız.
Yine bu yıl başlayacak olan ve ihalesi bu hafta içerisinde yapılacak olan Elmalı - Finike yolu, bazı güzergahlarda düzeltilmek kaydıyla tamamen sıcak asfalta dönüştürülüyor. Aykırca tarafındaki gereksiz virajlar, yolu uzatan virajlar tamamen kısaltılarak Elmalı -Finike Yolunun standardı yükseltilecek. Söz konusu ihalenin 400 günlük süresi var. 
Elmalı’dan Eskihisar’a kadar olan 14 kilometrelik yolunda kamulaştırma işlemlerine önümüzdeki aylarda başlanacak. Parsel sahipleri belirlendi. Arsaların kıymet takdiri yapıldı. Önümüzdeki günlerde Karayolları yazı gönderecek. Pazarlık usulü kamulaştırma işlemleri başlayacak. Buda kamulaştırma biter bitmez hemen ihalesinin yapılacağını gösteriyor.
ELMALI-GÖMBE ARASI DA GÜNDEMDE
Yine Elmalı - Gömbe arasında sıkıntılı bir yolumuz var. O da Eskihisar yolu ile aynı süreçte. Burası için kamulaştırma kararı henüz gelmemiş. Bakanlar Kurulu’ndan karar gerekiyormuş. Karar çıktıktan sonra aynı işlemler Elmalı -  Gömbe yolu için de yapılacak. Kamulaştırmalar hızlı bir şekilde yapılacak.” (Kaynak Toros Gazetesi)

YORUMLAR
Henuz Yorum Yok...