Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


Elmalı Belediye Meclisi, Encümen’e Kocapınar 105 ada 1 parseldeki hissenin satışı için yetki verdi

Elmalı Belediye Meclisi’nde İlçenin Kocapınar Mahallesi 105 ada 1 parsel nolu taşınmazın hissesinin satışıda gündem maddeleri arasındaydı.

15 Agustos 2016 09:39
Yorum Sayısı :0  

Sözkonusu gündem maddesinin görüşülmesi sırasında bir açıklama yapan Belediye Başkanı Ümit Öztekin, “Geçen yıl Elmalı’ya bir yatırımcımızı davet etmiştik. Elmalı’da bir kaç tane ocağı olan Batı Ege isimli bir firma Korkuteli Bozova’da yaklaşık 50 dönüm bir arazi aldı. Ve bu arazide fabrika kurmayı planlıyordu. 
Biz ilgili firmanın sahibine bir kaç defa giderek ikna ettik. Hatta bizzat ben yaptım. Gerçekten Elmalı’da insanların çalışacağı, istihdam alanlarının oluşacağı yerlere ihtiyaç vardı. 
Sadece bizim değil tüm siyasi partilerimizin verdiği bir sözdü istihdam alanları yaratmak. Siyaset yapan insan vatandaşına iş bulmak, ekmek bulması için çalışır. 
Uzun bir mücadeleden sonra firma yetkilisini ikna ettik. Bozova’dan aldığı yeri sattı, geldi belediyemizin şu anda Hal’in üstünde yamaçta, normal şartlarda coğrafi olarak çok da uygun bir yeri alması için ikna ettik. Bu alanın 26 dönümünü 438 bin liraya sattık. Paramızı da aldık. O zaman değer tespiti gibi işlemleri de Maliye Bakanlığı ile beraber yapıldı ve değerinde bir rakamla satışı gerçekleştirdik.
Burada 4-5 tane parsel vardı. İmar ile bunları topladık ve tek parsel haline getirdik. Tek parsel yapınca kadastrodaki yollar ortadan kalktı. Kalkınca da buraların tapusunu alanın bir kenarına hisselendirdik. 
Fabrika binası da bitti. Şu anda elektriklerini çekiyorlar. Ağustos sonunda 120 çalışanımızla işe başlayacak. Şu anda bir blok yapıldı. Yanına bir blok daha başlayacaklar.  Yılbaşından itibaren ikinci bloğu da yapacaklar. Buraya da ikinci bir bandı koyduğundan en az 120-130 kişiye daha istihdam sağlanmış olacak. 
Kendilerine belediye olarak düzgün de bir yol yaptık. Bu hissesinin de arsa sahibine satılması gerekiyor. Hisseli olarak durmanın bir anlamı yok. 
Belediye hissesi 3500 m2 ve değerinde satışı yapılacak. İşletme sahibi hisseyi alıp yatırımına devam edecek” dedi.
Yapılan oylamada söz konusu parseldeki belediyeye ait 3500’lik hissenin satışı için encümene yetki verildi. (Kaynak Toros Gazetesi)

YORUMLAR
Henuz Yorum Yok...