Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


Elmalı Mehmet Topçu İlkokulu öğrencisi Barış AKDENİZ SGK tarafından düzenlenen anı yarışmasında mansiyon ödülü kazandı

SGK'nun “Sosyal Güvenlik Elçisi” olarak belirlenen öğrenciler arasında yürüttükleri elçilik faaliyetlerine ilişkin düzenlenen anı yarışmasında İl düzeyinde dereceye giren öğrencilere Antalya İl Müdürlüğünde plaket töreni düzenlendi. Elmalı Mehmet Topçu İlkokulu öğrencisi Barış AKDENİZ düzenlenen anı yarışmasında mansiyon ödülü kazandı

19 Mayis 2017 10:44
Yorum Sayısı :0  

Sosyal Güvenlik Kurumunun “Kayıt Dışı İstihdamla Mücadele” kapsamında ulaşılması hedeflenen kitlelerden bir tanesi de ilkokul öğrencileridir.
Bu kapsamda 2016 yılında Türkiye genelinde 10.407 İlkokul öğrencisine “Sosyal Güvenlik Elçisi” belgesi verilmiştir. İlimiz de ise 8 ilçede, 13 okulda 238 öğrenciye bu belge verilmiştir. 
“Sosyal Güvenlik Elçisi” olarak belirlenen öğrenciler arasında yürüttükleri elçilik faaliyetlerine ilişkin düzenlenen anı yarışmasında İl düzeyinde dereceye giren öğrencilere18 Mayıs 2017 tarihinde Antalya İl Müdürlüğünde plaket töreni düzenlendi. 
Gazipaşa Gazi Mustafa Kemal İlkokulu öğrencisi, Kamil Berat UYSAL (il birincisi), Alanya Obaköy İlkokulu öğrencisi Ömer Faruk BEYAZ (il İkincisi), Alanya Obaköy İlkokulu öğrencisi Canan DEKE (il üçüncüsü), Elmalı Mehmet Topçu İlkokulu öğrencisi Barış AKDENİZ (mansiyon ), Gazipaşa Gazi Mustafa Kemal İlkokulu öğrencisi İnci SORKUÇ'a  (mansiyon), ilçe düzeyinde ise Hanım Ömer Çağıran İlkokulundan, Azra Nur KOCA (ilçe birincisi), Mehtap ÇALIŞKAN (ilçe ikincisi) ve Nazlım Irmak ÇAĞLAYAN(ilçe üçüncüsü)  düzenlenen anı yarışmasında plaketve hediye almaya hak kazandılar.  
SGK Antalya İl Müdürü Nejat DENİZ , “Kayıt dışı istihdam ülkemizin en önemli öncelikli mücadele edilmesi gereken sorunları arasında yer almaktadır. Kayıt dışı istihdam ile mücadelede bizlerin yanında yer alan Sosyal Güvenlik Elçilerimize teşekkür ediyor, sağlık ve huzur içinde başarılarının devamını diliyorum“ dedi. 

YORUMLAR
Henuz Yorum Yok...