Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


Geleceğin bilim adamları, araştırmacıları

Sinan-ı Ümmi İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, okullarında düzenlenen TÜBİTAK Bilim fuarında, yaptıkları araştırmaları, projeleri sergilediler.

26 Mayis 2017 17:28
Yorum Sayısı :0  

Sinan-ı Ümmi İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, okullarında düzenlenen  TÜBİTAK Bilim fuarında, yaptıkları araştırmaları, projeleri sergilediler. İlçe Milli Eğitim Müdürü Akif Tak tarafından törenle açılan bilim fuarı bir gün sürerken, fuarı Elmalı’daki okullardan gruplar halinde gelen öğrenciler gezdiler. Projeleri ya da araştırmaları düzenlenen Bilim Fuarında sergilenen Sinan-ı Ümmi İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, önce yaptıklarını İlçe Milli Eğitim Müdürü Akif Tak’a anlattı, daha sonra da fuarı gezen kendi okullarındaki ve diğer okullardan gelen öğrencilere.
Böylesine bir başarıdan dolayı öğrencileri kutlayan ve sergileri tek tek gezerek proje ya da araştırma sahibi öğrencilerden bilgi alan İlçe Milli Eğitim Müdürü Akif Tak, bu tür fuarların her geçen yıl hem öğrenciler, hem de öğretmenler tarafından daha da fazla önemsendiğine dikkat etti.
Bilim fuarına katılan öğrenciler, özellikle Elmalı ile ilgili projeleri ya da araştırmaları ile dikkat çekti. Bir öğrenci, Elmalı’nın en önemli sorunu olan sel konusunda çalışma yaparken, bir başka öğrenci ilçede yok olan hayvan ve ağaçlara yaptığı çalışma ile dikkat çekti. Bazı öğrenciler ilçedeki işyerlerinin isimlerinin Türkçe ya da yabancı dil olup olmadığını araştırırken, bazıları ise oyunla mesaj vermeye ve öğretmeye çalıştı.   

YORUMLAR
Henuz Yorum Yok...