Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


Elmalı MYO öğrencilerine yönelik “bilinçli gıda tüketim,” standı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Elmalı İlçe Müdürlüğü tarafından Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Elmalı MYO öğrencilerine yönelik “bilinçli gıda tüketimi” hakkında bilgilendirme standı kuruldu.

03 Mart 2018 09:32
Yorum Sayısı :0  

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Elmalı İlçe Müdürlüğü tarafından Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Elmalı MYO öğrencilerine yönelik “bilinçli gıda tüketimi” hakkında bilgilendirme standı kuruldu. Ziraat Mühendisleri Mustafa Fırat, Hüseyin Gedikli, Veteriner Melahat Özgür ve Gıda Mühendisi Bilal Mutlu’dan oluşan gıda birimi personellerinin katıldığı etkinlikte tüketici olarak nelere dikkat edilmesi gerektiği üzerinde duruldu. Yetkililer “Ürünlerin son kullanma tarihleri ve ürünün Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından verilen ‘işletme kayıt’ numarasının olması çok önemlidir. Ambalajları açılmış, şişmiş, delinmiş ve sızıntı yapmış ürünlerin alınmaması gerekiyor. 


Herhangi bir sorunla karşılaşıldığında ‘174 Alo Gıda’ hattının aranması gerekiyor. Gerekli analizler yapılıp sorunlu ürünler toplatılıyor ve para cezası yaptırımı uygulanıyor.” Açıklamalarını yaptılar. 

YORUMLAR
Henuz Yorum Yok...