Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


Yeni Bulvarın Adı Dışişleri Bakanı MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU Olmalı

Erkin Özgünsür

Akdeniz Güncel Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü


02 Nisan 2017 15:12
Yorum Sayısı :0

Fethiye Caddesi ya da Yeni Fethiye Caddesi’nde yapılan çalışmaların sona ermesiyle beraber Elmalı geniş bir bulvara daha kavuşmuş olacak. Bundan da önemlisi Elmalı’da; Hükümet Caddesi, Terminal Caddesi ile Selahattin Tekeli Caddesi arasında sıkışıp kalan ticari yaşama yeni bir alan eklenmiş olacak. 
Kim neyden koymuş bilmiyorum da, koyanlar galiba isim bulamamış olmalılar ki bir zamanlarin cadde ya da sokağına “Fethiye” ismini koymuşlar. Ve  bugün bulvara dönüşen o cadde halen “Fethiye Caddesi” diye anılıyor, tarif ediliyor.
Birde Finike Caddesi var.
Fethiye ya da Yeni Fethiye Caddesi’nin güzel bir bulvar olacağı şimdiden belli. Hummalı bir çalışma devam ediyor. Ben buradan Elmalı Belediye Meclisi’ne önümüzdeki Çarşamba günü yapılacak meclis toplantısında bu caddenin isminin değiştirilmesi ile ilgili bir karar almalarını istiyorum.
Elbette öncelikle bu konunun bir önerge ile meclise getirilmesi, bu önergenin de Elmalı Belediye Meclisi üyelerince verilmesi gerekiyor.
Peki bu güzel bulvara hangi isim verilebilir. Ben hemen aklıma gelen bir ismi tartışmaya açayım. 
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Elmalı’ya hizmetleri oldukça fazla. Bugün Elmalı-Korkuteli bölünmüş yolunun 2017 proğramına alınması bile özellikle sayın Bakanın duyarlılığı, ısrarcılığı ve takibi ile olmuştur. Sayın Bakanın Elmalı’ya hizmetlerini saymaya kalksak, sayamayız.
O halde yeni açılan Bulvara, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu isminin verilmesi, Elmalı’nın sorunlarının çözümlenmesine bu derece ilgi gösteren bir siyasetçiye teşekkür etmenin farklı bir yoludur diye düşünüyorum.
Elbette sayın Bakanın düşüncesi de önemli. Kabul edebilir ya da etmeyebilir. O kabul etmese de, yine de Elmalı Belediye Meclisi yeni bulvara Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ismini veren  karar hemen almalı.YORUMLAR
Hen?z yorum yok...
Bu Yazarın Önceki Yazıları