Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


Elmalı'da Riskli Binalar

Erkin Özgünsür

Akdeniz Güncel Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü


14 Nisan 2017 08:02
Yorum Sayısı :0

Büyükşehir Belediyesi Yeşil Cami önündeki kavşaktan itibaren belediye hizmet binasına kadar olan alanda sağlı-sollu cadde yenileme ve cephe güzelleştirme çalışması yapacak.

Ancak çirkinliğin daniskası daha beriden, Migros önündeki kavşaktan başlıyor.


İşte bu nokta  da Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin devreye giriyor ve büyükşehirin girmediği güzergahta cephe güzelleştirme çalışması yapılması konusunu meclise getiriyor. Hükümet Caddesi ile Demirel Bulvarı’nda cephe giydirmesi ile ilgili gündem maddesi meclis üyelerince de kabul ediliyor.


Toplantıda cephe giydirmesi yapılacak bazı binaların sağlam olup- olmadığı tartışılmaya başlanıyor. Bir ara bende tartışmaya katıldım ve Başkan Öztekin’e, “Sayın başkan olası bir depremde cephe giydirmesi yaptığınız bu binalardan biri yıkılırsa belediyenin sorumluluğu olur mu, olmaz mı ? Bunu da araştırmak lazım” dedim.


Başkan Öztekin doğru bir düşünce ama zor bir  karar arifesinde. Yıkık-dökük binaların dış görüntüsünün güzelleştirilmesi için karar alınması son derece doğru ve yerinde. 


Başkan Öztekin’i kutluyorum. 


*****
İlçenin giriş-çıkış güzergahı üzerinde bulunan  çirkin binalar doğal olarak Elmalı’nın imajını da olumsuz etkiliyordu.


Bu arada riskli binaların biran önce tespit edilerek, bunlara dış cephe güzelleştirme yapılmaması, bu binalarla ilgili süratle bir yol haritasının belirlenmesi,  afiş türü bir çalışma ile de çirkin görüntünün kamufle edilmesi yapılması gereken işlemlerdir.YORUMLAR
Hen?z yorum yok...
Bu Yazarın Önceki Yazıları