Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


Rıza Sümer'e katılıyorum

Erkin Özgünsür

Akdeniz Güncel Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü


18 Nisan 2017 10:36
Yorum Sayısı :0

Geride bıraktığımız referandumu Antalya açısından değerlendiren Ak Parti İl Başkanı Rıza Sümer, “Özellikle Antalya'nın lokomotif sektörleri olan tarım ve turizm kesiminde yeni sistemi anlatırken onlar da  bizlere yaşadıkları geçici sorunları yansıttılar” derken “Elbette bazı detayları da paylaşmamız gerekir. Örneğin geçtiğimiz dönem kaybedilen 5 yılı telafi etmek uğruna Antalya'nın her yerine hizmet götüren adeta şehri şantiyeye çeviren bir Büyükşehir Belediyemiz var. Vatandaşımız hizmet bitince Yaratan Razı olsun diyor ancak o süreçteki geçici rahatsızlıkları de çekmek istemiyor” diye bir tespitte bulunarak Antalya’da HAYIR çıkmasının nedenlerini sıralıyor.


Rıza Sümer’in açıklamasının altına imzamı atıyorum.


*****


Antalya bir tarım kenti. Antalya aynı zamanda turizmin önemli bir merkezi. Rusya ile yaşanan uçak düşürme krizinin ardından hem tarımda, hem de turizmde yaşanan sorunlar sadece çiftçiye ya da turizmciye yansımadı.  Turizm ve tarım sektöründe çalışan binlerce çalışanı,  bu sektörlerle direk ya da dolaylı bağlantısı olan yine çarşıdaki esnaftan, haldeki komisyoncuya, nakliyecisinden toptancıya kadar geniş bir kesimin de  etkilendiği mutlaka dikkate alınmalı.


*****


Bir yandan hükümet, diğer yandan büyükşehir gerçekten  Antalya merkezden Kaş’a, Gazipaşa’dan Akseki’ye kadar mega-büyük projelere, yatırımlara imza atıyor. 


Sadece Antalya merkezde değil ilçelerinde en önemli sorunu altyapı. Kanalizasyon, yağmur suyu tahliyesi ve sağlıklı içmesuyu için toprağın altına yatırım yaparsınız, yatırımı yaparken aylarca o bölgeyi, kenti ya da ilçeyi kısaca o bölgede yaşayanları esaret altına alırsınız. İnsanlar yürüyecek yol, arabasını park edecek alan bulamaz.


Ya OY için kentin en önemli sorununu gözardı etmeye devam edersiniz, ya da OY kaybetme uğruna gereken adımları atarak toprağın altında kalan, gün gelip unutulacak olan ama insan yaşamı için olmazsa olmaz olan bu yatırımı yaparsınız.


“Kilitleri açmak için geliyoruz” demişti, Hasan Subaşı karşısında seçimi kazanan Bekir Kumbul. 


Ve o dönemde Subaşı ciddi bir altyapı seferberliği başlatmıştı. 


Fazla söze gerek var mı ?YORUMLAR
Hen?z yorum yok...
Bu Yazarın Önceki Yazıları