Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


Belediye Çay Bahçesi’nin İşletilmesi

Erkin Özgünsür

Akdeniz Güncel Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü


28 Nisan 2017 16:04
Yorum Sayısı :0

Belediye Parkı, sil-baştan yeniden düzenleniyor. 


Ciddi anlamda bir tadilata ihtiyacı vardı, bundan da önemlisi yeni bir çehreye kavuşması şarttı. Belediye Parkı sıradan bir park olmaktan çıkarılmalıydı. Bir ayağım Antalya’da olduğundan gerek Muratpaşa’nın, gerek Kepez’in, gerekse Döşemealtı, Aksu ve Konyaaltı ilçelerinde belediyelerin yaptığı parkları görüyor ve Elmalı’daki parkla kıyasladığım vakit aradaki derin farkı görebiliyordum.


Ümit Öztekin bu konuya el attı. 


İnanıyorum Elmalı temalı bir parka kavuşacak.


Geçtiğimiz günlerde Başkan Öztekin’e “Belediye Parkı’nın işletilmesini belediye olarak mı üstleneceksiniz, yoksa kiralama yoluna mı gideceksiniz ?” Diye sordum.


Aldığım cevap “henüz bilmiyorum, büyük ihtimalle ihaleye çıkartırız” oldu.


Elbette bu tür yerlerin belediye marifetiyle işletilmesinin birçok sıkıntısı var. İşletilmesinin bir başka kişi veya kuruma devredilmesi en mantıklı olanı. Ama...


Belediye Parkı’nın işletilmesi için hazırlanacak şartnameye, sözkonusu yerde tavla, okey gibi oyunların oynatılmaması şartı mutlaka konmalı. 


İhtiyaç var mı ? Derseniz...


Hemen yanıbaşında bulunan okulun idarecilerine, öğretmenlerine ve o okulda çocukları okuyan velilere sorun, size ihtiyaç olup- olmadığının cevabını verirler, diyorum.
Bahçede oyun oynayan çocuklarda size gereken cevabı verirler.YORUMLAR
Hen?z yorum yok...
Bu Yazarın Önceki Yazıları