Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


Hanönü bu yoğunluğu kaldırır mı ?

Erkin Özgünsür

Akdeniz Güncel Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü


03 Temmuz 2017 10:17
Yorum Sayısı :0

Tapu Müdürlüğü, Trafik Tescil ve Denetleme Amirliği ve Vergi Dairesi‘ni barındıracak hizmet binası inşaatı hızla sürüyor. Elmalı Belediyesi tarafından yaptırılan sözkonusu inşaatın tamamlanmasıyla birlikte bu üç resmi kurum yeni yerlerine taşınacak. 


Öncelikle Belediye Başkanı Ümit Öztekin’i kutluyorum.


Gerçekten de Hanönü olarak adlandırılan bu bölgenin ticari açıdan canlandırılması, insan sirkülasyonunun arttırılması açısından bu hizmet binası gerekliydi. 


Elmalı’nın ticari hareketliliği ne yazık ki Yeşil Cami çevresinde yoğunlaşırken, Ömer Paşa Camii’ne doğru bu yoğunluk azalmakta, esnaf ve sanatkar bırakın müşteriyi, işyerinin önünden geçen insanları bile oldukça az görmekteydi. 


İşte üç resmi kurumu barındıracak bu bina, ilçe merkezindeki yoğunluğun Hanönü’ne kadar devam etmesini sağlayacak, insan sirkülasyonunu arttıracak, ticareti canlandıracaktır.


*****
Peki bu üç kurumun Hanönü’ne gelmesi özellikle araç trafiğini nasıl etkileyecek ? Varolan otopark sıkıntısı doğal olarak daha da artmayacak mı ? 


Bu bölge artacak yükü kaldırabilecek mi ?


*****
Vergi Dairesi ve Trafik Tescil ve Denetleme Amirliği ya da Tapu Müdürlüğü ve yine Trafik Tescil ve Denetleme Amirliği.


Yani üç kurum yerine iki kurum olarak bu bina hizmet verse daha iyi olmaz mı ? Bu sayede özellikle araç trafiği konusunda daha az bir yoğunluk yaşanmaz mı ?


Yaşanacak otopark sorunu kısmen azaltılmış olmaz mı ?


Bu benim görüşüm. Üzerinde düşünülmesi ve tartışılması gereken bir görüş. Çünkü, üç kurumu buraya taşıdıktan sonra ortaya çıkacak sorunları çözmek zor değil, imkansızdır. 


O saatten sonra üç kurumdan birine “çık” denilemeyeceğine göre...Şimdiden gerekenin yapılması en doğrusudur. YORUMLAR
Hen?z yorum yok...
Bu Yazarın Önceki Yazıları