Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


Türel ve Öztekin, bir elin nesi var?

Erkin Özgünsür

Akdeniz Güncel Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü


14 Temmuz 2017 13:37
Yorum Sayısı :0

 İl Özel İdareleri’nin kapanması ile birlikte hizmet sorumluluğu büyükşehir belediyesine geçti. Bu süreçten sonra da ilçelere adeta hizmet sağanağı başladı. Hizmetin mimarı Menderes Türel olunca bu sağanak tüm bölgeye eşit olarak yansıdı. Sadece yol değil, mezbahalar, oyun alanları, kültür merkezleri, spor merkezleri kısaca onlarca tesisler ilçelerde peşpeşe yükselmeye başladı.
Elbette bütünşehir ile sadece büyük-şehirin hizmet alanı genişlemedi, hizmetleri de arttı. Mesela ana arterlerin açılması ve asfaltlanması, içme suyu ve atık su, sosyal tesisler, hal ve toplu ulaşım gibi maddi açıdan oldukça yüksek proje ve hizmetlerde büyük-şehir uhdesine girdi.
Menderes Türel, “herşeyi biz yapalım” mantığında değil. Türel, hizmet ve yatırımları kim yaparsa yapsın yeter ki süratli bir şekilde yerine ulaşsın derdinde. 
Elbette Türel’in bu düşüncesi, kendisi gibi düşünen ilçe belediye başkanları yardımıyla, ortak çalışmalarıyla hayata geçiyor. Biraz da cesaret işi, hizmetin ve yatırımların süratli bir şekilde yerine ulaşması düşüncesi.
İşte o cesareti Ümit Öztekin’de görüyoruz..
Mesela, hiçbir ilçe belediye başkanının aklında bile yokken Ümit Öztekin, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’den sebze ve meyve halinin işletmeciliğini talep etti.
Türel, “ tamam” dedi.
Ve şu anda sistem tıkır tıkır işliyor. Daha da güzel olacak. Elmalı Belediyesi kaza-nacak, büyükşehir kazanacak, devlet kaza-nacak.
İtfaiye konusunda sıkıntı var, Öztekin bu sıkıntıyı çözmek için yine Türel’e ilginç bir öneride bulunuyor. “yangın söndürmek için kullanılan arasözü biz alalım, size kiralayalım.”
Toplu ulaşım bir başka örnek. Elmalı Belediyesi sorumlu değil ama...Önemli olan vatandaşa hizmet olunca...Doğrusu da bu.YORUMLAR
Hen?z yorum yok...
Bu Yazarın Önceki Yazıları