Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


Elmalı’daki yamaç paraşütü şampiyonası yazılı ya da görsel basında ne kadar yer buldu ?

Erkin Özgünsür

Akdeniz Güncel Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü


25 Temmuz 2017 14:52
Yorum Sayısı :0

Elmalı sessiz-sedasız, aralarında yabancı sporcularında bulunduğu yamaç paraşütü şampiyonasına evsahipliği yaptı. Yamaç paraşütü şu anda sadece Türkiye’nin değil, dünyanın en gözde sporlarından ve aktivitelerinden. Yamaç paraşütünün yapılması için bazı şartlar gerekli ve ülkemizde bu şartları sağlayan yer sayısı çok az. Bu yerlerden birinin Elmalı’da bulunması elbette Elmalı’nın şansı.
Geçtiğimiz günlerde yaptığımız “Elmalı tarihi bir fırsatı değerlendiremedi” başlıklı haberimizde, yamaç paraşütü şampiyonasına evsahipliği yapan Elmalı’nın  bu fırsatı “ilçenin tanıtımı” açısından değerlendiremediğini yazdık. Halbuki düzenlenen bu şampiyona ile Elmalı’nın yamaç paraşütü için son derece uygun bir ortama sahip olduğunun yamaç paraşütü yapanlara duyurulması, dikkatlerin Elmalı’ya çekilmesi mümkündü. Konu ile ilgili haberimizi www.elmaliguncel.com web haber sitemizde de paylaşırken, hatırı sayılır bir okunma oranına ulaşması, Elmalılıların da bu konuya hassasiyetlerinin bir göstergesiydi.
Ne yapılabilirdi ?
Bundan sonra neler yapılabilir ?
Yamaç Paraşütü şampiyonasının uygun bir gününde Antalya’dan yerel ve ulusal basın mensupları davet edilebilir, şampiyonanın yazılı ve görsel basında daha fazla yer bulması sağlanabilirdi. Bu yapılsaydı, yerli ya da yabancı binlerce yamaç paraşütü sporcusu Elmalı’dan haberdar olur, dolayısıyla alternatif turizm içinde bedavadan tanıtım yapılmış olurdu.
Bundan sonra neler yapılabilir ?
Bu tür ulusal ya da uluslararası etkinliklere yazılı ve görsel basın davet edilebilir. 
Konunun, yani Elmalı’nın yamaç paraşütü için uygun bir ortama sahip olduğunun unutulmaması için sık sık bu tür aktiviteler yapılabilir.
*****
Bu arada google’da “Elmalı’da yamaç paraşütü, şampiyonası” diye bir sorgulama yaparsanız, ilçede düzenlenen bu önemli yarışmanın yazılı ya da görsel basında ne kadar yer bulduğunu görmüş olursunuz.YORUMLAR
Hen?z yorum yok...
Bu Yazarın Önceki Yazıları