Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


Türel yalnız değil, hatırlatalım !

Erkin Özgünsür

Akdeniz Güncel Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü


03 Agustos 2017 11:07
Yorum Sayısı :0

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in arkasında ciddi bir kamuoyu desteği var. 


Türel’de bunun farkında ve Antalya kamuoyunun bu desteğini arkasına alarak büyük projeleri başlatıyor, radikal kararlar alıyor.

 
Elbette büyük projeler şimdiden yerel seçimlerin hesabını yapan, bunun yanında Türel’in  siyaseten daha da güçlenmesinden endişe edenlerin gizli ya da açık çalışmaları ile engellenmeye çalışılıyor. 


Türel’in radikal kararları ise işin ucu kendine dokunanlar tarafından eleştiriliyor, iş tehdit aşamasına varıyor.


Mesela Altın Portakal Film Festivali ile ilgili Türel’in oldukça önemli radikal kararlarından biri ulusal bölümün, uluslararası kategoriyle birleştirilmesi. İlk kez bu yıl uygulanacak bu radikal karar sonrasında önce sinema meslek birliklerinden tepki geldi. Muhtemelen sinema sanatçılarından da tepki gelecek ve gösterilen tepki bir adım öne çıkartılarak “boykot” şekline dönüşecek.


İşte bu noktada Türel’in arkasındaki kamuoyu bana göre sesini yükseltmeli, yazılı ve görsel basın aracılığıyla, sosyal medya üzerinden  bu radikal karara  destek olacak mesajlar vermelidir.


Ulusal düzeyde bir film festivali düzenlenmesine karşı olan biri olarak, davet edildikleri bu büyük organizasyona katılma zahmetinde bulunmayan ya da gelse de kaldıkları beş yıldızlı otel ya da tatil köylerinin havuzlarından çıkmayan, halkın içine karışmaktan, hakla buluşmaktan imtina eden sinema sanatçılarının bir hayli olduğunu hatırlatmak isterim.


Kaldı ki, Antalya bir dünya kenti. Dünya kenti olan bir kentte de ulusal değil, uluslararası bir film yarışması yakışır. 


Türel’in bu radikal kararını destekliyor ve köşeme taşıyarak sesimi yükseltiyorum.


Şimdi sıra sizde.YORUMLAR
Hen?z yorum yok...
Bu Yazarın Önceki Yazıları