Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


Erdoğan’ın Nur’un düğününe katılma süreci ve Türel’in mesaj dolu konuşması

Erkin Özgünsür

Akdeniz Güncel Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü


14 Agustos 2017 15:17
Yorum Sayısı :0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Antalya’ya geldi ve önce Dünya Tekvando Şampiyonu Nur Tatar Askari’nin düğün törenine katıldı. Bir gün sonra da partililere konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Nur Tatar Askari’nin düğününe katılacağını, basın mensupları ile yatırımları içeren gezi esnasında, otobüste Cumhurbaşkanıyla yaptığı telefon görüşmesi esnasında öğrenmişti Türel ve dolayısıyla gazeteciler. 


Peki Cumhurbaşkanı Nur Tatar’ın düğününden nasıl haberdar olmuştu. Bunu da Türel paylaştı, o gezi sırasında. Cumhurbaşkanı bir gün makam aracı ile giderken bir bakıyor yolda Dünya Şampiyonu Nur Tatar yürüyor. Hemen aracını durdurtuyor, Nur’u çağırtıyor. Makam aracına alıyor, külliyeye götürüyor. O esnada da Nur, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı düğününe davet ediyor.


Erdoğan’da “nasipse geleceğiz” diyor ve sözünü de tutuyor.


*****
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Expo Konferans salonunda partililerle biraraya geldi. Cumhurbaşkanı konuşma yapmadan, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in konuşması mesaj yüklüydü.


Mesela kırgınlıkları sona erdirmeyi hedefledi.


Partimizin mahalle temsilcileri, delegeleri, ilçe ve il teşkilatımız, milletvekillerimiz ve Dışişleri Bakanımız Sn. Mevlüt Çavuşoğlu beyle birlikte Antalya'mız için ve AK sevda için hizmet ettik. 
Bana göre Ak Parti içinde kendisini başarısız göstermek isteyenleri şu sözlerle uyardı: 


Bizi dışarıdan yıkamayacaklarını bilenler aramıza nifak tohumları sokmaya çalışacaklar. Onlara fırsat vermeyeceğiz.


Her zaman halkın içinde olduğunu ise


“O yüzden şunu çok iyi biliyoruz ki makamlar insanı büyütmemeli, makamları insanlar tevazuları ve gayretleri eserleri tabii ki diklenmeden dik duruşları ile büyütmelidir. Hz. Mevlana'nın şu sözlerini hiç aklımızdan çıkarmamız lazım. Cömertlikte akarsu gibi ol, şefkatte güneş gibi ol, öfkede ölü gibi ol, tevazuda toprak gibi ol, müsamahada deniz gibi ol.  Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol” diyerek özetlemişti.


Gerek parti içindeki bir kesimin, gerekse muhalefetin ısrarla yaydığı “Cumhurbaşkanı, Türel’i Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak göstermeyecek” söylemlerine ise şu şekilde cevap veriyordu:


“Bu yola çıkıyorken önce nefer olmayı kafaya koymuş ve bismillah demiştim. Hala aynı noktadayım. Talimatlarınızla (Cumhurbaşkanının) Siyaset Akademisi programlarında bir gün bana bekçilik görevi bile düşerse şapkayı takar, kollarımı sıvar onun da en iyisini yapmaya çalışırım dediğimde belki birçokları inanmamıştı.


  Ancak 2010 referandumunda ne belediye başkanı ne milletvekili olmadığım bir süreçte Konyaaltı teşkilatımız 1201 sayılı sandık görevlisi olarak bana sorumluluk verdiğinde "Şeref'le" diyerek tereddütsüz göreve koştum. Şahitleri bugün bu salonda aramızda.  Partimizin başarısı için, sizin (Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan) bize örnek olduğunuz siyasetin makam için değil dava adamlığı için yapılması gerekliliğini arkadaşlarımıza bir kez daha hatırlatmak için bunları ifade ediyorum.”


Menderes Türel konuşmasında fitne uyarısında da bulundu. Türel:


Muhalefetin engellerine alıştık, normaldir. Biz halkın fikrine ve desteğine bakarız. Ayrıca Antalya halkının beklentilerini ve hassasiyetlerini anlamalıyız. Her bölge ve şehrin farklı hassasiyetleri ve tarzı vardır. Aynı siyasi anlayışın tarzı bile şehirden şehire değişiktir. Ayrıca böyle bir dönemde rehavete kapılma ve içimizde fitne ve fesada izin verme hatasına düşemeyiz. Benlik davasına kapılamayız. Son zamanlarda Antalya'nın bazı projeleri yeniden engellenmeye çalışılmaktadır.


Bu projeler Menderes Türel'in projeleri değil. Antalya'nın iş, aş, turizm, ticaret projeleridir.


Bizi dışarıdan yıkamayacaklarını bilenler aramıza nifak tohumları sokmaya çalışacaklar. Onlara fırsat vermeyeceğiz.


Sonuç: Türel bir kez daha Cumhurbaşkanına binlerin önünde kendini anlatma imkanı buldu.YORUMLAR
Hen?z yorum yok...
Bu Yazarın Önceki Yazıları