Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


Türel- Tütüncü, Öztekin-Öztürk

Erkin Özgünsür

Akdeniz Güncel Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü


15 Agustos 2017 09:06
Yorum Sayısı :0

Öncelikle sanki kötü bir yazı yazmışım gibi beni eleştirenlere seslenmek istiyorum: Elmalı-Korkuteli karayolunda servis yolu ile ilgili yazımda dile getirdiğim bazı gerçekler çözümlenmesi basit, çözümlenmemesi halinde ciddi sorunların yaşanabileceği konulardır. 


Ne demişim; topu topu 12 kilometrelik yolu sıcak asfalt yapın. Çok kötü bir asfalt, yoğun bir trafik ve dökülen mıcırla kaza riski daha da artıyor.


Başka; arızalanan araçların çekilebileceği cepler oluşturun. Kış günlerinde en az bir adet kar küreme aracını görevlileriyle beraber servis yolunun başında ve sonunda hazır tutun, demişim.


Bu yazdıklarım gördüğünüz gibi eleştiri değil öneridir. Daha fazla uzatmıyorum, ancak konuyu takip etmekte kararlıyım.


******


Elmalı Belediye Meclisi’nin toplantılarını kaçırmamaya büyük özen gösteriyorum. Sadece gündem maddeleri değil, toplantı başlamadan ya da bittikten sonra meclis üyelerinin sohbet ortamı da birçok haberin kaynağıdır.


Mesela Ağustos ayı toplantısında Ak Partili Halil Öztürk ile yine partilisi İsmail Lök’ün salondan sessiz-sedasız ayrılması, Ak Partili Belediye Başkanı Ümit Öztekin’in eleştirisine neden oldu. Bilerek Öztekin’in eleştiri içeren sözlerini gazeteme taşımadım.


Çünkü....


*****


Özellikle yerel seçime yakın bir süreçte Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün ismi fısıltı gazetesi tarafından Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak dolaşmaya başlar. Dikkat edin aday adayı demiyorum, Tütüncü için Antalya Büyükşehirin Belediye Başkan adayı denir. ( Şimdi bu kez bir başka isim dolaşıyor ortada.)


Ama ben hiçbir zaman, hiçbir yerde gerek kendi ağzından, gerekse yakın mesai arkadaşlarından fısıltı gazetesinin yalanının söylemle de olsa gerçeğe dönüştürecek bir cümle duymadım 


Hatta bir keresinde ben, ağabeyim, Kepez Belediyesi Ak Partili  bir meclis üyesi ve basın müdürü arkadaşımızla yediğimiz bir yemek esnasında tam 4 kez tuzak soru sormama rağmen, Tütüncü’nün ağzından bu ifadenin bırakın benzerini, yakından geçenini bile duymadım.


*****
Aynı şey Ak Partili Halil Öztürk içinde geçerli. 


Fısıltı Gazetesi ısrarla Halil Öztürk’ü yeni dönem için partisinin Elmalı Belediye Başkan adayı olduğunu yayıyor, ama onlarca kez konuşmuşluğumuz sırasında bir kere bile ben Halil Öztürk’ün bizzat ağzından bırakın böyle bir söylemi, yanından geçen bir cümle bile duymadım.


Yakın çevresinden duydun mu diye sorarsanız; Sadece bir temenni şeklinde birkaç kişi ile sınırlı.


Sonuç olarak...


Hakan Tütüncü ile Menderes Türel’in arasını kim açmak istemişse, onların Elmalı versiyonu Ümit Öztekin’le Halil Öztürk’ün arasını açmaya çalışmaktadır.


Hakan Tütüncü ile Menderes Türel arasındaki kavgadan, ikisinden başka kim medet umuyorsa, Elmalı versiyonu içinde aynı şeyi söylemek ve beklemek, böyle bir sonucu çıkarmak mümkündür.


Ak Parti’yi, Antalya’da kim başarısız kılmak istiyorsa, Elmalı versiyonu da aynı şeyi düşünüyor, hedefliyor ve çalışıyordur.


*****


Son durumu özetlemem gerekirse: İkili arasındaki ipler  koptu da diyebiliriz. 


Keşke böyle olmasaydı...YORUMLAR
Hen?z yorum yok...
Bu Yazarın Önceki Yazıları