Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


Elmalı can ve mal güvenliği açısından güvenli bir ilçe mi ?

Erkin Özgünsür

Akdeniz Güncel Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü


16 Agustos 2017 12:37
Yorum Sayısı :0

Yazımın başlığı, “Elmalı, can ve mal güvenliği açısından güvenli bir ilçe mi ?” Hatırlarsanız, geçtiğimiz günlerde bir bayan evinde ölü bulunmuş ve ölüm nedeni Adli Tıp’tan gelecek rapor sonucunda ortaya çıkacaktı. 


Yani, normal bir ölüm mü, yoksa cinayet mi ?


Bu münferit olaylara rağmen Elmalı’nın Antalya’nın can ve mal güvenliği açısından en güvenli ilçelerinden biri olduğunu, ilgili kurumlar tarafından yayınlanan istatistiki raporlardan anlamak mümkün. Özellikle yaz aylarında nüfusu 2-3 kat katlanan Elmalı’da, kışın hizmet veren polisi sayısı ile yazın hizmet veren polis sayısının aynı olmasını da dikkate alırsak, verilen hizmetin zorluğunu, ortaya konulan fedakarlığında boyutunu anlamış olmamız lazım.


Elmalı çok yakın bir zamanda daha da güvenli hale gelecek. 


Yıllardan bu yana kuruldu-kuruluyor denilen ama söylemlerden öteye gitmeyen MOBESE sistemi şu anda Elmalı’ya kuruluyor. Kurulan sistem basit bir sistem değil. 15 nokta da, 15’i hareketli 51 kamera ile Elmalı’nın polis sorumluluk alanı gözlem altına alınacak. 3  noktaya da plaka tanıtım sistemi kurulacak.


Yapılan çalışmalar bana göre Elmalı-Korkuteli bölünmüş yolundan daha da önemli bir çalışma. Sistem çalışır hale geldiği an Elmalı daha da huzurlu, daha da güvenli hale gelecek. Sistemle polisiye olaylarda ciddi oranlarda azalış olacak. Sistem devreye girdiği an Elmalı’da aydınlatılmayan polisiye olay sayısı neredeyse yok düzeyine inecek.


En basit bir örnek, kavşaklarda drift çekenler hemen tespit edilecek, plakalarına ceza makbuzları posta ile gönderilebilecek. Tehlikeli araç kullananlar hemen tespit edilecek, gereken işlem yapılacak. 


Gelelim Elmalı’nın MOBESE’ye kavuşmasına emek verenler...


Vali Münir Karaloğlu’nun, Antalya merkez ve ilçelerin MOBESE’ye kavuşması işini Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e nasıl kilitlediğini biliyorum.  Dolayısıyla ilk teşekkürüm Antalya Valisi Münir Karaloğlu’na.


Sonrasında Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e...Elmalı Kaymakamı Gürbüz Saltaş’a...


Özellikle de Elmalı’nın MOBESE sistemine kavuşması için göreve geldiği ilk günden bu yana gerek Ankara’da, gerekse Antalya’da bıkıp usanmadan ilgili makamların defalarca kapısını aşındıran, işin peşini bırakmayan Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin’e.YORUMLAR
Hen?z yorum yok...
Bu Yazarın Önceki Yazıları