Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


Elmalı’da sokak düğünleri ve çevreye verilen rahatsızlık

Erkin Özgünsür

Akdeniz Güncel Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü


31 Agustos 2017 08:53
Yorum Sayısı :0

Yaz geldi mi Elmalı’da açık hava düğünleri start alıyor.


Kimisi apartmanlarının bahçesinde, kimisi sokakta, kimileri ise çay bahçelerinde dünya evine giriyor ya da çocuğunu sünnet ettiriyor. Haliylen çevreye de ciddi anlamda bir gürültü yayılıyor. 


Bu konuda bir takım tedbirler alınmalı, bazı düzenlemeler getirilmeli, çalgıcıyı Elmalı değil, düğün sahiplerinin duymasını sağlayacak bir sistem getirilmeli.


Dikkat ederseniz, bu yıl yazlıkçılar bakımından önceki yıllara göre Elmalı’ya gelenler açısından bir düşüş sözkonusu. Bu düşüş ilçe esnafının illerini olumsuz etkiliyor, ilçede ticari hareketliliğin beklenilen düzeyde olmasını engelliyor.


Peki, yazlıkçıların Elmalı’dan ellerini-ayaklarını çekmesinin bir nedeni sokak düğünleri olabilir mi ?


Sokak düğünleri konusunda bir saat sınırlaması getirildiğini biliyorum. Aynı şey gürültü konusunda da yapılmalı, gürültüye de bir sınırlama getirilmeli. Kaymakamlık tarafından oluşturulacak bir ekip gürültü ölçen cihazlarla gürültünün şiddetini ölçmeli ve bunun çevreyi rahatsız edici hale gelmesini önlemeli.


*****


Elmalı’da kapalı düğün salonun ihtiyaç. Mevcut düğün salonu yıkılacak ve otogarla birleştirilecek bu alana ikş düğün salonu birden yapılacaktı.


Bu proje şimdilik rafa kalktı. 


Ama Büyükşehir ve Elmalı Belediyesi’nin bu konuyu çözümlemek üzere tekrar gündemlerine alması şart. Ve bu düğün salonları ücretsiz olarak tahsis edilmeli.


Bir başka gürültü kaynağı motorlar.


Bu konuda emniyetin sürekli motor denetimi yaptığını biliyorum. Eksozları açık motor ya da arabaların Elmalı’da cirit atmaları önlenmeli.YORUMLAR
Hen?z yorum yok...
Bu Yazarın Önceki Yazıları