Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


Yeni Cezaevi Paylaşımı

Erkin Özgünsür

Akdeniz Güncel Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü


05 Eyl?l 2017 14:19
Yorum Sayısı :0

Elmalı Belediyesi 9 Ağustos tarihinde facebook hesabında7 fotoğraf eşliğinde, “Bozhöyük mahallemizde bölgenin en büyüğü olacak Elmalı T Tipi Kapalı-Açık Ceza İnfaz Kurumu için inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. Elmalı istihdamına ve ekonomisine can verecek bu büyük proje Elmalımıza Hayırlı Olsun” paylaşımında bulundu. Bu paylaşımın ardından bazı vatandaşlar yorumlar yazdı. Bu yorumlarda özetle Elmalı Belediyesi’nin cezaevi inşaatını övmesi, büyük bir yatırım olarak görmesi eleştirildi.


*****
Antalya Valisi Münir Karaloğlu bayramdan önce Elmalı’daydı. Yeni cezaevi inşaatını da gezen Vali Karaloğlu’na, Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin, “Sayın valim, ben buraya bundan önceki gelişimin ardından bir paylaşımda bulundum. Ancak bazı insanlar bu paylaşıma, böyle yatırım olur mu ?” Diyerek eleştiride bulunuyorlar” serzenişinde bulundu.


******
Vali Karaloğlu, başkan Öztekin’e dönerek, “Sen buranın Belediye Başkanızın. Elbette Elmalı’ya yapılan her yatırımla övüneceksin” der.


******
Elmalı’ya yapılan yeni cezaevi ile ilgili eleştirilere katılmıyorum. Cezevinin büyük bir yatırım olduğunu düşünüyorum. İlçe ekonomisine ciddi katkı sağlayacağına inanıyorum. Elmalı’nın huzuru ve güvenliği için bir tehdit oluşturacağına inanmıyorum. Cezaevi’nde kalanların çoğunun zamanla yaptığının hata olduğunu anlayacağını ve iyi bir birey olarak topluma hapis cezası bitince adapte olacağını düşünüyorum.


*****
Merak ettiğim konu şu: Belediyenin bu paylaşımını beğenen 500 kusur kişinin hiç mi konu ile ilgili düşüncesi yokta, bir yorumda bulunmamış. (Bir kişi hariç)YORUMLAR
Hen?z yorum yok...
Bu Yazarın Önceki Yazıları