Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


“Denizi geçti, çayda boğuldu” *** Elmalı’nın anfitiyatro ihtiyacı

Erkin Özgünsür

Akdeniz Güncel Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü


06 Eyl?l 2017 10:12
Yorum Sayısı :0

“Denizi geçti,çayda boğuldu” diye bir deyim var ya...


665 nci Tarihi Elmalı Yeşilyayla Yağlı Pehlivan Güreşleri öncesinde düzenlenen konserler ve diğer etkinlikler büyük ilgi görüyor. Elmalı Belediyesi kesenin ağzını açtı, aralarında Sibel Can’ın da bulunduğu birçok ünlü, sevilen sanatçıyı ve ekibi Elmalılılarla buluşturdu, buluşturmaya da devam ediyor.


Cumhuriyet Meydanı’ndaki Onur Nugay konserini,  otogarda düzenlenen Urfa Sıra Gecesi’nin hiç olmazsa bir kısmını izlemek istedik. İzleyemeden döndüm, çünkü her iki etkinliği oturarak izlemek mümkün değildi.


Dedim ya, “Denizi geçti, çayda boğuldu.” Bu deyim misali böylesine büyük ve güzel, pahalı bir organizasyon yapan Elmalı Belediyesi, fazladan 200-300 sandalye koyarak, düzenlediği etkinliklerin daha fazla insan tarafından izlemesini sağlayamadı.
Biz gibi geri dönenler çoktu.


*****
Yanlış hatırlamıyorsam bu  yıl bazı konserlerin düzenlendiği  ve düzenlenmeye de devam edeceği mevcut otogar alanına yapılacak proje rafa kalktı. Gerekçe proje içinde yeralan 4 daire sahibinin konuyu mahkemeye taşıması.


Bu fırsat iyi değerlendirilmeli, ilk etapta buraya ya da başka bir yere mutlaka ama mutlaka en az 500 kişilik bir anfitiyatro yapılmalı. 


Ben sandalye bulamadım Elmalı Belediyesi’nin düzenlediği konserleri izleye-medim. Sandalye bulup izleyenlerinde sahnedeki sanatçı ya da gösteriden ziyade önünde  oturanların kafalarını izlediklerini tahmin edebiliyorum.


Menderes Türel ya da Ümit Öztekin. Tek başlarına ya da birlikte bu projeyi “anfitiyatroyu” hayata geçirmelidirlerYORUMLAR
Hen?z yorum yok...
Bu Yazarın Önceki Yazıları