Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


Haberi okuyanlar ile okumayanlar arasındaki FARK !

Erkin Özgünsür

Akdeniz Güncel Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü


14 Eyl?l 2017 12:31
Yorum Sayısı :0

“Elmalı’ya Şok” başlığı ile bir haber paylaştık, öyle yorumlarla karşılaştık ki. Haberimizin konusu bu yıl 53 ncüsü düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun rotasından Elmalı’nın çıkarılmasıydı.


Gördüm ki herkes haberin başlığına takılmış, haberin içeriğine okuyan çok az gibi.


Peki haberin içeriğinde ne yazıyordu:


“10-15 Ekim 2017 arasında düzenlenecek 53. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun 6 etaplık rotası açıklanırken, son yıllardır düzenli olarak rotaya dahil edilen Elmalı, bu sene dahil edilmedi. 


Sezon başında World Tour takvimine yükseltilerek bisiklet sporunun en prestijli organizasyonları arasına giren Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun 2017 rotası açıklandı. Toplamda 1.023 km yol katedecek bisikletçiler Alanya-Kemer arasındaki ilk etabın ardından Kumluca-Fethiye'ye yol alacak. 53. Cumhur-başkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nda üçüncü etap heyecanı Fethiye-Marmaris arasında yaşanacak ve 13 Ekim'de Marmaris-Selçuk arasında koşulacak 4. etap ise klasikleşen Meryem Ana tırmanışıyla son bulacak ve genel klasman liderliği açısından büyük önem taşıyacak. Selçuk-İzmir arasındaki 5. etaptan sonra İstanbul'a taşınacak TUR, 15 Ekim'deki 6. etapla son bulacak.”


*****


Tüyü daha yeni çıkmaya başlamış biri çıkıyor, yalan haberden bahsediyor. Birisi ilçeyi karalamaktan bahsediyor. Bir başkası bağcıyı dövmekten sözediyor. Bir hanım abla gazetecilik dersi veriyor.


Elmalı bu yıl ki Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nda var mı- yok mu ? Varsa haber yalan, yoksa haberin yalan olduğunu söylemek nasıl ifade edilir ? Karalamak demek ki, bazılarına göre çok daha değişik bir kavram.


*****


Elbette düzgün yorumda bulunanlar, rotadan çıkarılma nedenini açıklayanlarda var. Uygulamanın doğru olduğunu (bizde aksini savunmuyoruz) söyleyenler var. 


Yani bu tür yorumları yapanların haber metnini okudukları aşikar.


Ya da anlama kabiliyetleri!
YORUMLAR
Hen?z yorum yok...
Bu Yazarın Önceki Yazıları