Elmalı'da Hava

ANKET

Günlük Gazetemiz Olan Toros Gazetesi Size Ulaşıyor Mu ?
Tüm Anketler


Önce birileri kıvılcımı çakmalı, başkan !

Erkin Özgünsür

Akdeniz Güncel Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü


21 Eyl?l 2017 11:01
Yorum Sayısı :0

Dünkü köşe yazımda 

“YÖK’ün sınavsız geçişi durdurması Elmalı Meslek Yüksek okulu’nu vurdu
Önceki eğitim yıllarında 350-360 öğrencinin kayıt yaptırdığı ve eğitim-öğretim gördüğü Elmalı Meslek Yüksekokulu’nda bu eğitim yılında kaç öğrenci kayıt yaptırdı, biliyormusunuz ?
64. 
Birkaç tane ek kontenjanla belki bu rakam 65-66’yı bulur.
350-360 öğrencinin Elmalı ilçesine sağladığı ekonomik katkıyı bir düşünün, birde 64 öğrencinin yapacağı katkıyı.
350-360 öğrenci özel yurtlarda kalırken, öğrenci yurtlarında kalan öğrenci sayısının beş kattan fazla azalması elbette, öğrenci pansiyonları-nı da olumsuz etkileyecektir” Demiştim.
*****
YÖK bu uygulaması sadece Elmalı Meslek Yüksekokulu’nu ve Elmalı ticari ya-şamını olumsuz etkilemiyor. Meslek Yüksekokulları’nın bulunduğu her ilçeyi etkiliyor.


O zaman YÖK’ü bu yanlış kararından vazgeçirmek için yine sadece ilçelerin değil, kentlerinde vekilleri, belediye başkanları gerekli ağırlıklarını koymak zorundalar.


Çünkü, ilçelerin gelişmişliğinin bir ölçüsü de sahip oldukları meslek ve yüksek okullar ile öğrenci sayısıdır.


Elbette her işte önce ilk adımın atılması gereklidir. Bu adımı da başkalarını beklemeden Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin hemem atmalı, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile vekilleri bilgilendirerek, onların da diğer illerdeki bele-diye başkanları ve vekillerle birlikte  siyaseten YÖK üzerinde gereken baskıyı kurmalı ve bu yanlış karardan ilgili kurumu vazgeçilmelidir.


*****
Bir yandan TEOG’u kaldırmaya çalışıyoruz, diğer yandan YÖK’ün meslek yüksekokullarına sınavsız geçişi iptal etmesini şimdilik sadece seyrediyoruz. 


Meslek Yüksekokulları’nın aynı zamanda kalifiye eleman yetiştiren okullar olduğunu unutup, günlük hayatımızda her işin gerekli donanıma sahip elamanlar tarafından yapılmasını bekliyoruz.


Düşünce farklı, eylem farklı.


Birileri bu farklılığı ortadan kaldırmalı.YORUMLAR
Hen?z yorum yok...
Bu Yazarın Önceki Yazıları